A. Veryga ir S. Skvernelis sako, kad neturi žinių dėl dingusių apsaugos priemonių | kl.lt

A. VERYGA IR S. SKVERNELIS SAKO, KAD NETURI ŽINIŲ DĖL DINGUSIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako neturintys žinių, kad būtų galėjusios dingti apsaugos priemonės.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė, jog kreipėsi į teisėsaugą dėl apsaugos priemonių trūkumo. Anot sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, trūksta apsaugos priemonių iš Kinijos už 912 tūkst. eurų.

„Nebuvo jokios informacijos žinoma ir šiandien nesu tikras, ar kas dingo. Keista, kaip Sveikatos apsaugos ministerija nesugeba elementarių dalykų atlikti. Jei prekės pasiekė Lietuvą, o jos pasiekė Lietuvą, yra ir Kinijos muitinės, ir Lietuvos muitinės dokumentacija“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime situaciją komentavo S. Skvernelis.

„Reikia pasižiūrėti dokumentaciją ir labai aiškiai matysis, kur tos prekės, kas paėmė ir kas neperdavė kažko, jei taip yra. Tai yra elementarūs buhalteriniai dalykai, negali taip būt, prekės pasiekė Lietuvą, faktas, kad pasiekė sandėlį, kažkas paėmė iš sandėlio, neateina taip, kad „duok man prekių“, yra dokumentacija, turbūt surinkt važtaraščius prekių gabenimo nėra labai sudėtinga“, – teigė S. Skvernelis.

Nebuvo jokios informacijos žinoma ir šiandien nesu tikras, ar kas dingo.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga irgi teigė neturintis žinių dėl galėjusių dingti priemonių, nors patviritno, kad logistikos procesas pandemijos pradžioje buvo sudėtingas.

„Aš tikrai nežinau turinio, nežinau, apie kokias priemones kalbama, ko ir kas pasigedo, pradžioj tik priminsiu, kad tikrai logistika buvo sudėtinga. Buvo lėktuvais gabenama, geležinkeliu, daug prekių buvo saugoma Lietuvos pašto sandėliuose, iš pradžių net ne Ekstremalių situacijų centro sandėliuose“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė A. Veryga.

„Tikrai nebuvo labai paprasta viską skaičiuot, žiūrėt, todėl negaliu detalių pakomentuot, nes nežinau, nei ko ten pasigedo, nei kokiam etape pasigesta“, – teigė buvęs ministras.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė, jog kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl apsaugos priemonių trūkumo.

„Reaguodami į susidariusią situaciją su Ekstremalių sveikatai situacijų centro komanda kreipėmės į Generalinę prokuratūrą, prašydami pradėti procesinius veiksmus su tikslu išsiaiškinti šio trūkumo priežastis bei nustatyti kaltus asmenis“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė ministras.

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė sakė, jog priemonių pristatymą organizavo Susisiekimo ministerija, kuri turėjo jas paskirstyti sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios turėjo pateikti Ekstremalių sveikatai situacijų centrui (ESSC) priėmimo-perdavimo aktus apie gautas ir suskaičiuotas prekes.

Rašyti komentarą
Komentarai (34)

Oi varge varge

atmintis prasta ? Konservyno tapinas " baudė " kažkokią medikę prekiavusią kaukėmis .. Pilnas internetas tuo metu buvo skelbimų apie parduodamas apsaugos priemones :))) Matyt Skvernelis su Veryga " prekiavo " ? :))) Kaip nusibodo buki ....liberalkonsrvyno laisvi net nuo proto užuomazgų :)))

praneliui

kaip tavo rytas durnyne.Ar jau gavai vaistų?

Pranas Pričkus

Jeigu iš policijos komisariato kabineto, valytoja išmetė nieko niekam nesakiusi 7 kg narkotikų ir jų neieškojo ryte konteineryje, o tik po kurio laiko sąvartyne, galima "ieškotojus" ir pateisinti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS