COVAX žada milijonus vakcinos dozių Pakistanui, Nigerijai, Indonezijai, Bangladešui | kl.lt

COVAX ŽADA MILIJONUS VAKCINOS DOZIŲ PAKISTANUI, NIGERIJAI, INDONEZIJAI, BANGLADEŠUI

Pakistanas, Nigerija, Indonezija ir Bangladešas iki birželio sulauks po daugiau kaip 10 mln. dozių vakcinos nuo koronaviruso.

Joms vakcina bus pristatyta pagal pasaulinę COVAX programą, skirtą nemokamai paskirstyti skiepus skurdžioms šalims, antradienį pranešė COVAX.

Pirmoji šalis, gavusi COVAX vakcinų siuntą, praėjusią savaitę buvo Gana. Neseniai siuntos pasiekė ir Nigeriją, Angolą, Kongo Demokratinę Respubliką, Kambodžą, Pietų Korėją ir Kolumbiją.

COVAX nori pirmąjį metų pusmetį 142 žemų ir vidutinių pajamų šalims paskirstyti 237 mln. „AstraZeneca“ vakcinos dozių. „Mūsų tikslas yra apsaugoti kiek įmanoma daugiau žmonių“, - žurnalistams sakė vakcinų aljanso „Gavi“ prezidentas Sethas Berkley‘is. Šiuo metu turimi vakcinos kiekiai yra riboti, be kita ko, todėl, kad turtingos šalys didelius kiekius vakcinos rezervavo sau.

COVAX iniciatyva siekia sąžiningo vakcinos padalijimo pasaulyje. Ji nori garantuoti, kad dar šiais metais kiekvienoje šalyje – nesvarbu, turtingoje ar ne, nuo COVID-19 būtų paskiepyta 20 proc. labiausiai pažeidžiamų gyventojų. Iniciatyva su keliomis vakcinų gamintojomis pasirašė sutartis dėl daugiau kaip 2 mlrd. vakcinos dozių ir užsitikrino galimybę gauti dar milijardą. Tai padaryta dar prieš užregistruojant vakcinas.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS