D. Razmuvienė apie koronaviruso atvejų rekordą: skaičiai tikrai dar augs | kl.lt

D. RAZMUVIENĖ APIE KORONAVIRUSO ATVEJŲ REKORDĄ: SKAIČIAI TIKRAI DAR AUGS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė teigia, kad koronaviruso atvejų šalyje absoliutus rekordas dar nėra pasiektas.

„Tie skaičiai tikrai augs. (...) Kas bus rytoj – tai manau, kad tie skaičiai tikrai augs, nes, matant mūsų žmonių tam tikrą elgesį, tikrai virusas plinta labai sparčiai“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė D. Razmuvienė.

Pasak jos, virusas plinta visoje šalyje.

„Dabar jau nebeįmanoma išskirti, kur virusas plinta. Virusas plinta visur“, – akcentavo epidemiologė.

D. Razmuvienė neslėpė, kad visuomenės sveikatos specialistams didžiausią nerimą kelia COVID-19 židiniai sveikatos priežiūros įstaigose.

Dabar jau nebeįmanoma išskirti, kur virusas plinta. Virusas plinta visur.

„Ten guli pacientai su didžiausia rizika. (...) Taip pat yra registruojamas personalo, kuris dirba asmens sveikatos priežiūros įstaigose, sergamumas. Jei neklystu, apie 700 medikų dabar yra sergančių. Jei ši grandis iškris iš tos paslaugos teikimo, tai čia mes matome pačią didžiausią grėsmę“, – neslėpė NVSC gydytoja epidemiologė.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad pastaruoju metu fiksuojami koronaviruso atvejai plinta žmonių laisvalaikio erdvėje – dziudo klube, šokių studijose, teniso čempionate, krepšinio treniruotėse.

„Didžiausia sergančiųjų dalis – iki 65 metų. Vadinasi, kad jie yra socialiai aktyvūs, nors jau ne vieną kartą kalbėjome, skelbėme informaciją“, – pabrėžė D. Razmuvienė.

„Turime rekomendacijų ignoravimo pasekmes“

Epidemiologė taip pat kalbėjo, kad gyventojai nesilaikė anksčiau skelbtų rekomendacijų vengti lankytis ir būriuotis laisvalaikio erdvėse.

„Kitų šalių piliečiai rekomendacijas priima, kad iš tikrųjų reikia naudoti apsaugą ar laikytis atstumų. Mes puikiai matome, kas vyksta sporto varžybų metu, klubuose, kavinėse – ne paslaptis, kad ten tie visi reikalavimai nėra išlaikomi“, – akcentavo specialistė.

Ji ragino gyventojus atsižvelgti į ministerijos skelbiamas pavojingų zonų spalvas, imtis visų apsaugos priemonių.

„Jaunesni asmenys, kurie gyvena aktyvų socialinį gyvenimą negalvodami, kas yra jų aplinkoje, sukelia riziką tiems, kurie yra labiausiai šiam virusui paveikūs“, – sakė epidemiologė.

Daiva Razmuvienė. M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

Įspėja dėl ilgojo savaitgalio

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė prašo gyventojų ilgąjį savaitgalį nesibūriuoti kapinėse.

„Prašymas, kad žmonės įvertintų savo riziką – tiek asmeninę, tiek šeimos būtinybę vykti į vienas ar kitas kapines, kurios galbūt yra ne tame pačiame mieste, o kitame Lietuvos regione. Atsižvelgti reikėtų į pažymėtas šviesoforo savivaldybes. Žmoniška kalba pasakysiu, jei žmonės nepasižiūrės į šviesoforo spalvas, jie vis tiek tegu naudoja apsaugos priemones, būtent kaukes, atstumus tegul išlaiko“, – žurnalistams teigė D. Razmuvienė.

Anot jos, saugiai aplankyti kapines galima ir po ilgojo savaitgalio.

„Kapinėse turėtų nesibūriuoti, nes paprastai lietuvių tokia tradicija, susirinkus kapinėse, vienuose ar kituose regionuose, susirenka kaimynai, pažįstami, draugai ir aptariami tam tikri prisiminimai. Šito nereikėtų daryti, nei būriuotis, nei kažkur eiti leisti prisiminimų vakarą. Tikrai šitą galima suspėti padaryti, kai bus visiškai rami situacija.

Jei šiais metais asmenys nenuvyks pas mirusiuosius, tikrai bus galima juos aplankyti žymiai ramesniu metu. Jei ilgasis savaitgalis bus labai aktyvus, žmonės važiuos, lankys kapus, tikrai rezultatai sergamumo (ir taip turime aukštus skaičius), manau, kad jų tikrai gali padaugėti“, – sakė ji.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Oi oi

Nematau problemos, kad žmonės serga, nes vakcinos kaip suprantu iki pavasario nebus. O kad virusas daugiau neplistu turi būti persigę apie 70 procentų šalies gyventojų. Tai gi galite paskaičiuoti kiek dar turi sirgti. Ir tad nereikia čia trydalioti su 1000 užsikrętusių bet nesergančiu.

na

tiesiog prasidejo persalimo ligu ir gripo sezonas,ka ir sukelia korona virusai,o jie viska nuraso covid19,nuo to ir keliama visa isterija.

Taip ir bus,

jei vis džiūgaujate dėl ,,rekordų". Gal tai antirekordas?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS