Danija svarsto laipsniškai nutraukti vakcinacijos nuo koronaviruso kampaniją | kl.lt

DANIJA SVARSTO LAIPSNIŠKAI NUTRAUKTI VAKCINACIJOS NUO KORONAVIRUSO KAMPANIJĄ

  • 3

Danijos sveikatos tarnybos penktadienį pareiškė svarstančios pavasarį laipsniškai nutraukti šalies vakcinacijos nuo koronaviruso kampaniją ir nebematančios priežasties skiepyti vaikus ir didelę infekcijos riziką patiriančius gyventojus atitinkamai trečiąja ir ketvirtąja vakcinos dozėmis, rašo agentūra AP.

Danijos sveikatos ir vaistų tarnyba paskelbė pranešimą, kuriame pateikė tokių savo svarstymų priežastis. Pasak tarnybos, Danijoje šiuo metu stebima trečioji infekcijų banga dėl labai aukštų vakcinacijos, ypač stiprinamąja doze, rodiklių, slūgsta, o šalis yra pajėgi susidoroti su dideliais infekcijų skaičiais.

Praėjusį mėnesį Danijos vyriausybė pranešė apie pradedamą kai kurių suaugusių ir pažeidžiamų žmonių skiepijimą ketvirtąja vakcinos doze.

Tačiau dabar Sveikatos ir vaistų tarnyba daro išvadą, kad trys vakcinos dozės suteikia gerą slaugos namų gyventojų ir vyresnių kaip 85 metų žmonių apsaugą, tad šių žmonių skiepijimas dar viena doze nebėra būtinas. Viena tarnybos pareigūnė taip pat argumentavo, kad artėja žiemos pabaiga, o būtent šiuo laikotarpiu žmonės praleidžia itin daug laiko uždarose patalpose ir taip sudaro sąlygas lengvesniam viruso plitimui.

Danija anksčiau šį mėnesį atšaukė visus pandeminius ribojimus ir paskelbė nebelaikanti COVID-19 „visuomenei kritine liga“. Oficialiais duomenimis, dviem vakcinos dozėmis iki šiol paskiepyta daugiau kaip 80 proc. danų, o stiprinamąja doze – 61,3 proc. šalies gyventojų.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

o tu, vakse

ar domiesi savo smegenų funkcionavimu? Tavo klausimas viską pasako apie tave. Tu ne smegenim, o subine kliedi.

>> mb

antivakse, o tu bent domėjaisi kiek % ten paskiepintų?

mb

Protingi žmonės...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS