Dažniausi negalavimai vasarą: kaip jų išvengti? | kl.lt

DAŽNIAUSI NEGALAVIMAI VASARĄ: KAIP JŲ IŠVENGTI?

  • 0

Vaistininkų ir medikų teigimu, daugelio vasarinių negalavimų galima išvengti pasirūpinus prevencinėmis priemonėmis ar tiesiog nepamirštant atsargumo. Tai rodo ir mažėjantis gyventojų, besiskundžiančių nudegimais nuo saulės, skaičius.

Kasmet karštuoju periodu į sveikatos įstaigas plūsteli „vasariniais“ negalavimais besiskundžiantys pacientai. Tarp dažniausių sveikatos sutrikimų – perkaitimas, nudegimai, lauko darbų ar poilsio gamtoje metu patirtos traumos, vabzdžių įkandimai, alerginiai susirgimai.

Vaistininkų ir medikų teigimu, daugelio vasarinių negalavimų galima išvengti pasirūpinus prevencinėmis priemonėmis ar tiesiog nepamirštant atsargumo. Tai rodo ir mažėjantis gyventojų, besiskundžiančių nudegimais nuo saulės, skaičius.

„Gyventojų sąmoningumas, nors ir pamažu, bet auga. Vis daugiau žmonių suvokia, kad saulės spinduliai ne tik skatina vitamino D gamybą, gerina medžiagų apytaką bei kraujotaką, bet ir gali sukelti nudegimų ir didina vėžinių susirgimų riziką, todėl daugeliui kremas nuo saulės besiruošiant atostogoms gamtoje ar lauko darbams tapo būtina priemone. Tuo pačiu kiek mažėja klientų, besiskundžiančių nuo intensyvių saulės vonių paraudusia ir skaudančia oda“, – pastebėjo vaistininkė Jūratė Švarcaitė.

Nepaisant to, nudegimai nuo saulės tebelieka tarp dažnų sveikatos sutrikimų vasaros metu. Pastarosiomis savaitėmis pagausėjo ir perkaitimo atvejų, kai skundžiamasi galvos skausmu, silpnumu ar net pykinimu.

Sveikatos specialistų teigimu, saugotis žalingo karščio ir saulės poveikio ypač būtina vyresniems, taip pat turintiems antsvorio gyventojams, žalingų įpročių mėgėjams. Itin svarbu vengti vidurdienio saulės – stengtis būti šešėlyje, nesiimti daug fizinių jėgų reikalaujančių lauko darbų. Jei nėra galimybės pasislėpti nuo saulės, reikėtų dėvėti visą kūną dengiančius, prakaitą gerai praleidžiančius drabužius.

„Nepriklausomai nuo fizinio aktyvumo būtina vartoti daug skysčių, geriausia – paprasto ir mineralizuoto vandens, nes karštoje aplinkoje su prakaitu prarandama daug skysčių ir mineralinių medžiagų. Derėtų vengti riebių ir sunkiai virškinamų patiekalų, reiktų rinktis lieso pieno produktus, vaisius bei daržoves. Na, o mėgaujantis saule būtina naudoti apsauginį kremą, nepamiršti galvos apdangalo ir akinių nuo saulės. Prevencija ir atsargus elgesys visada kainuoja mažiau pastangų ir laiko nei patirtų negalavimų ar sužalojimų gydymas“, – sakė vaistininkė J. Švarcaitė.

Vasarą pagausėja ir peršalimo atvejų, kai įkaitusį kūną skubama kuo sparčiau atvėsinti šaltame vandenyje ar įjungus kondicionierių. Dėl rizikingos veiklos taip pat neretai patiriamos nedidelės traumos.

„Vasaros metu kur kas aktyvesnis ir gamtos poveikis mūsų sveikatai. Alerginių susirgimų padaugėja ne tik dėl žydinčių pievų augalų ar šienaujamos žolės – odos sudirginimą neretai sukelia ir žydintis vanduo, padidėjęs prakaitavimas, saulė“, – teigė J. Švarcaitė.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS