Du konteineriai apsauginių chalatų Lietuvą pasiekė traukiniu | kl.lt

DU KONTEINERIAI APSAUGINIŲ CHALATŲ LIETUVĄ PASIEKĖ TRAUKINIU

  • 1

Ruošiantis galimai antrajai koronaviruso infekcijos (COVID-19) bangai, Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) medicinos atsargų rezervas bus papildytas dar 60 tūkst. apsauginių chalatų, kurie vakar traukiniu sėkmingai iš Kinijos pasiekė Lietuvą.

Šiuo metu iš Kinijos Lietuvą yra pasiekusi didžioji dalis dar kovo mėnesį padaryto asmens apsaugos priemonių užsakymo. Jomis buvo aprūpintos penkios greitosios pagalbos stotys ir penkios pagrindinės su koronavirusu kovojančios ligoninės – Santaros klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, Klaipėdos universitetinė, Respublikinė Šiaulių ir Panevėžio Respublikinė ligoninės – bei jų atsakomybės regione esančios valstybinės įstaigos. Turimų asmens apsaugos priemonių turėtų užtekti mažiausiai mėnesiui.

Tiesa, visos šalies gydymo įstaigos yra įpareigotos nuo birželio 1 d. pačios organizuoti AAP pirkimą ir sandėliavimą. Taigi, darbuotojų saugumu ir reikiamų priemonių įsigijimu turės pasirūpinti įstaigų steigėjai, pavyzdžiui, ligoninės arba savivaldybės.

Šiuo metu asmens apsaugos priemonės iš rezervo pagal poreikį skiriamos mobiliems punktams ir karščiavimo klinikoms.

Karantino laikotarpiu siekis aprūpinti asmens apsaugos priemonėmis Lietuvos medikus įgyvendintas SAM, Užsienio reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos, taip pat valstybės įmonės Lietuvos paštas darbuotojų ir šalies diplomatų pastangomis bei darbu.

Visą informaciją apie gautas asmens apsaugos priemones, skirtas Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija rasite čia.

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti čia.

GALERIJA

  • Du konteineriai apsauginių chalatų Lietuvą pasiekė traukiniu
SAM nuotr.
Gairės: Koronavirusas Lietuvoje, apsauginiai chalatai, COVID-19 saviizoliacija
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

iskarto

/2 zuikiai/ 1 kruva slamanciu 2 ipareigotas uzkratas/?...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS