Gerosios bakterijos moterims Pereiti į pagrindinį turinį

Gerosios bakterijos moterims

2025-05-21 15:11 klaipeda.diena.lt inf.

Mūsų sveikatai įtakos turi labai daug veiksnių, o vienas iš jų – gerosios bakterijos, kurių organizme turime labai daug. Joms tenka ypatingas vaidmuo – gerina virškinimą, stiprina imunitetą, padeda palaikyti hormonų pusiausvyrą, turi įtakos odos išvaizdai ir kt.

Moterų organizmas gana jautrus hormonų disbalansui, kai kurių vaistų vartojimui, mitybos pokyčiams, todėl gerosios bakterijos moterims ypač reikšmingos. Aptarkime, kokia jų nauda ir kaip savo organizmą damos gali papildyti gerosiomis bakterijomis.

Kas yra gerosios bakterijos?

Gerosios bakterijos, dažnai vadinamos probiotikais, yra gyvi mikroorganizmai, kurių turi kiekvienas žmogus. Gerosios bakterijos organizme palaiko tinkamą žarnyno bakterijų balansą, itin reikšmingą žmogaus sveikatai, gerai savijautai.

Taip pat organizme turime ir blogųjų bakterijų. Pastarosios sukelia ligas, trukdo geram medžiagų balansui organizme, neigiamai veikia imunitetą. Todėl gerųjų bakterijų užduotis – pašalinti blogąsias ir neutralizuoti jų žalą. Šitaip gerosios bakterijos padeda palaikyti gerą sveikatą ir savijautą.

Gerųjų žarnyno bakterijų molekulės. Partnerio nuotr.

Gerųjų bakterijų nauda moterims

Atkuria žarnyno mikrobiotą

Dėl šios priežasties gerųjų bakterijų vartojimas dažnai rekomenduojamas vartojant antibiotikus arba pabaigus jų kursą. Šie vaistai sutrikdo žarnyno mikrobiotos pusiausvyrą. Dėl to sutrinka virškinamojo trakto veikla, gali būti juntamas diskomfortas virškinamajame trakte, moteris neretai vargina pienligė.

Gerosios bakterijos padeda greičiau atkurti mikrobiotos pusiausvyrą ir išvengti nepageidaujamų pasekmių.

Stiprina imunitetą

Imunitetas ir žarnynas labai glaudžiai susiję, deja, daugelis to neįvertina. Tačiau svarbu atminti, jog stiprus imunitetas bus tada, kai žarnynas irgi bus stiprus bei sveikas. Todėl probiotikai yra labai geras pasirinkimas norint stiprinti imunitetą.

Gali padėti reguliuoti kūno svorį

Žarnyno mikrofloros sutrikimai gali sąlygoti padidėjusį kūno svorį arba sunkiai krentantį. Tai irgi galima pakoreguoti vartojant gerąsias bakterijas. Štai kodėl norinčios sulieknėti moterys galėtų išbandyti probiotikų poveikį šiame kontekste. Jie aktyvina žarnyno veiklą, gerina maisto skaidymą bei įsisavinimo, o taip pat ir pašalinimą.

Padeda suvaldyti hormonų pokyčius

Moterims gerosios bakterijos ypač svarbios, nes moterys patiria daugiau hormonų pokyčių: menstruacijų metu, nėštumo, esant menopauzei ir kt. Hormonų svyravimas neigiamai veikia ne tik emocijas, nuotaiką, bendrą savijautą, tačiau ir žarnyno mikroflorą.

Esant hormonų disbalansui gali sutrikti ir žarnyno veikla, išsibalansuoti gerųjų bakterijų pusiausvyra, tad pasirūpinti tinkamu probiotikų kiekiu labai svarbu.

Nauda grožiui

Moterys rūpinasi savo odos išvaizda, tačiau juk žinome, jog oda yra mūsų sveikatos atspindys. Mikrobiotos disbalansas neretai apie save praneša ir per odą, nes joje gali prasidėti uždegiminiai procesai.

Tokiu atveju moteris pradeda varginti bėrimai, aknė, odos jautrumas, paraudimas ir pan. Kartais nė nesusimąstome, jog dėl odos problemų kaltas žarnynas.

Maisto produktai, kurie skatina gerųjų žarnyno bakterijų dauginimąsi. Partnerio nuotr.

Kaip gauti gerųjų bakterijų?

Įvertinus gerųjų bakterijų naudą, daugeliui kyla klausimas, o kaip gauti gerųjų bakterijų, kaip jomis papildyti savo organizmą?

Jei žmogus sveikas, propaguoja sveiką gyvenseną, jam gali užtekti su maistu gaunamų probiotikų. Tačiau jei nutinka taip, kad su maistu gaunamų gerųjų bakterijų nepakanka, galima vartoti kokybiškus maisto papildus. Rinkoje rasite nemažai būtent moterims skirtų probiotikų.

Ką vartoti, kad organizmą papildytumėte gerosiomis bakterijomis?

Natūralus jogurtas

Tai vienas iš geriausių gerųjų bakterijų šaltinių. Jogurtas bus puikus pasirinkimas sutrikus virškinimui, varginant vidurių užkietėjimui, dirgliosios žarnos sindromui, vartojant antibiotikus ar tiesiog norint sveiku maistu papildyti gerųjų bakterijų kiekį organizme.

Tiesa, pirkdami jogurtą atkreipkite dėmesį į jo etiketę. Kartais gamybos metu gerosios bakterijos žūsta, todėl įsitikinkite, kad jūsų perkamas jogurtas yra su gyvosiomis bakterijomis.

Jei žmogus sveikas, propaguoja sveiką gyvenseną, jam gali užtekti su maistu gaunamų probiotikų. O jei su maistu gaunamų gerųjų bakterijų nepakanka, galima vartoti kokybiškus maisto papildus. Partnerio nuotr.

Kefyras

Tai fermentuotas pieno gėrimas, savo sudėtyje irgi turintis didelį kiekį gerųjų bakterijų. Probiotikų turtingas produktas vertinamas kaip gerinantis virškinimą, padedantis apsisaugoti nuo infekcijų. Šį produktą drąsiai gali vartoti ir tie, kurie netoleruoja laktozės.

Fermentuoti sūriai

Tokie sūriai kaip mocarela, parmezanas, gauda, čederis gaminami fermentuojant varškę ir juose išlieka labai didelis kiekis gerųjų bakterijų. Beje, sūriai organizmą papildo ir kitomis vertingomis medžiagomis, pavyzdžiui, kalciu.

Rauginti agurkai

Tai viena iš mėgstamiausių daržovių ant lietuvių stalo, o rauginti agurkai ypač populiarūs šaltuoju metų laiku. Tad drąsiai dėkite juos į lėkštę – gausite daug gerųjų bakterijų. Tiesa, agurkai turi būti rauginti vandens ir druskos tirpale, ne su actu.

Taip pat norintys mitybą papildyti gerosiomis bakterijomis į racioną turėtų įtraukti ir daugiau produktų: raugintus kopūstus ar kitas raugintas daržoves, alyvuoges sūryme, pasukas, kimčius.

Maisto papildai – turtingas gerųjų bakterijų šaltinis

Paminėjome nemažai produktų, kurie mūsų organizmą gali papildyti gerosiomis bakterijomis. Tiesa, kad jų gautume reikalingą kiekį, tų produktų suvartoti reikėtų išties daug.

Gerosios bakterijos organizme palaiko tinkamą žarnyno bakterijų balansą, itin reikšmingą žmogaus sveikatai, gerai savijautai. Partnerio nuotr. 

Kai su maistu nepavyksta gauti pakankamo kiekio gerųjų bakterijų, tada tikslinga pasirūpinti papildomu jų šaltiniu. Tam puikiai tinka kokybiški maisto papildai, turtingi gerųjų bakterijų. Galite rinktis subalansuotus išskirtinai moterims.

Dar vienas tokių maisto papildų privalumas, kad jie neretai papildyti ir kitais moterims vertingais ingredientais, pavyzdžiui, alaviju, žaliosios arbatos ekstraktu, saldymedžiu, vitaminais. Tokios sudedamosios dalys vertingos ne tik virškinimo sistemai, bet ir odai, imunitetui, kai kurios yra puikūs antioksidantai.

Probiotikai: susirgus ar profilaktiškai?

Jau minėjome, kad probiotikai dažnai rekomenduojami vartojant antibiotikus, taip pat didesnio jų kiekio reikia sergant ir nusilpus imunitetui. Tačiau juos galite vartoti ir profilaktiškai, jei kartais vargina sutrikęs virškinimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas ir pan.

Jaučiant teigiamą gerųjų bakterijų vartojimo poveikį, jas galite vartoti ilgesnį laiką. Jų pertekliaus organizme nesusidarys, kadangi tos gerosios bakterijos, kurių organizmas neįsisavinama, natūraliai pašalinamos.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra