Globos įstaigose nuo COVID-19 jau paskiepyta 1,6 tūkst. žmonių | kl.lt

GLOBOS ĮSTAIGOSE NUO COVID-19 JAU PASKIEPYTA 1,6 TŪKST. ŽMONIŲ

Socialinės globos įstaigose tęsiamas skiepijimo nuo COVID-19 procesas, jį žada vykdyti intensyviau dėl trečiadienį kilusių vakcinos logistinių nesklandumų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ketvirtadienį informavo BNS, kad iš viso paskiepyti 1594 žmonės, iš kurių 859 globotiniai ir 735 darbuotojai.

Skiepijimo procesas trečiadienį buvo sustabdytas Kauno ir Panevėžio regionuose dėl vakcinos logistinių nesklandumų, todėl artimiausiomis dienomis jį ketinama vykdyti intensyviau.

Tikrinama, ar sutikę skiepytis asmenys tris mėnesius iki skiepijimo dienos nesirgo ir šiuo metu neserga COVID-19 liga.

„Vakar socialinės globos įstaigose buvo paskiepyta mažiau globotinių ir darbuotojų nei planuota, tačiau šiandien ir rytoj numatoma skiepijimą vykdyti intensyviau ir, kaip buvo planuota, darbuotojus ir globotinius paskiepyti per penkias dienas“, – teigia ministerija.

Jos teigimu, įstaigose nuo pandemijos pradžios koronavirusu persirgo daugiau nei 5 tūkst. globotinių – beveik 40 proc. visų jų. Imunitetą turintys žmonės vakcinuojami nebus.

Skiepijimo proceso metu globotiniams ir darbuotojams atliekami COVID-19 testai.

„Prieš skiepijant kiekvienam bus atliekami COVID-19 testai. Tikrinama, ar sutikę skiepytis asmenys tris mėnesius iki skiepijimo dienos nesirgo ir šiuo metu neserga COVID-19 liga“, – sako ministerija.

„Tai – tikriausia dovana“

Akmenės rajone esančių Ventos socialinės globos namų direktoriaus pavaduotoja Lolita Zvonkienė sako, kad skiepas nuo koronaviruso tiek gyventojams, tiek darbuotojams yra lyg dovana.

„Apie 160 gyventojų buvo paskiepyti ir virš 100 darbuotojų. Sakytume, kad nemaža dalis. Mums tai – tikriausia dovana“, – BNS trečiadienį sakė įstaigos atstovė.

Šiuose globos namuose gyvena 27 vaikai iki 18 metų ir 160 suaugusiųjų, daugiausia – 18-35 metų globotiniai su sunkiais psichiniais sutrikimais.

Anot L. Zvonkienės, sergančių globotinių įstaigoje buvo nedaug, šiuo metu koronavirusu neserga nė vienas.

„Mes turėjome tik penkis sergančius asmenis ir šiuo metu neturime nieko“, – teigė L. Zvonkienė.

Pasak vienos iš įstaigos vadovių, dėl neveiksnių gyventojų skiepijimo sprendimą priėmė ir įstaigos vadovas, taip pat konsultuotasi su artimaisiais ir šeimos gydytojais.

„Tie, kurie gyventojai neveiksnūs, konsultuotasi su šeimos gydytoju ir dėl skiepijimo galutinį sprendimą priėmė įstaigos vadovas (...) Tie, kurie turi – gal kokie penki, su jais buvo susisiekta, tai artimieji sutikimus parašė, o didžioji dalis pas mus neturi artimųjų“, – kalbėjo L. Zvonkienė.

Strėvininkų socialinės globos namų direktorius Kęstutis Jakelis BNS teigė, kad buvo prašoma paskiepyti 43 gyventojus ir darbuotojus, nes dauguma koronavirusu jau persirgo ir turi imunitetą.

Žmonės supranta, kad tai labai svarbus dalykas. Atsisakiusių buvo viena darbuotoja ir vienas gyventojas.

„Prašėme 43 gyventojus ir darbuotojus paskiepyti. Deja, pas mus buvo taip, kad daugelis persirgo“, – sakė Kaišiadorių rajone esančios įstaigos vadovas.

Anot jo, atsisakiusiųjų skiepo buvo nedaug.

„Žmonės supranta, kad tai labai svarbus dalykas. Atsisakiusių buvo viena darbuotoja ir vienas gyventojas“, – sakė K. Jakelis.

Jo teigimu, nuo pandemijos pradžios įstaigoje, kurioje šiuo metu gyvena 189 globotiniai, nesirgo tik dešimt, įstaigoje taip pat dirba 107 specialistai.

Globos įstaigose skiepijimo procesas pradėtas antradienį, jį numatoma baigti per penkias dienas.

Ministerijos duomenimis, globos įstaigose gyvena apie 13 tūkst., o dirba per 8 tūkst. žmonių. Iš viso dviem vakcinos dozėms skirta 20 tūkst. skiepų.

Ministerija kartu su sveikatos ekspertais žada tartis, kaip organizuoti skiepo atsisakiusių darbuotojų darbą su globotiniais.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS