JAV nenaudos Kinijos ir Rusijos sukurtų COVD-19 vakcinų? | kl.lt

JAV NENAUDOS KINIJOS IR RUSIJOS SUKURTŲ COVD-19 VAKCINŲ?

  • 7

JAV vyriausiasis šalies užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci (Entonis Faučis)  išreiškė susirūpinimą dėl COVID-19 vakcinų, kurias kuria Kinija ir Rusija, saugumo, pasauliui suskubus ieškoti vaisto nuo pandemijos, kuri, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), gali būti jaučiama dešimtmečiais.

Praėjus šešiems mėnesiams nuo akimirkos, kai PSO paskelbė pasaulinę nepaprastąją padėtį, naujasis koronavirusas jau pražudė mažiausiai 679 000 žmonės, o užsikrėtė mažiausiai 17,9 milijono planetos gyventojų, praneša naujienų agentūra AFP.

Tuo metu, kai Vakarų Europos šalys skelbia apie naujas ribojančiąsias priemones ir praneša apie istorinį ekonomikos nuosmukį, JT sveikatos agentūra pareiškė, kad pandemija sukėlė „tik kartą per šimtmetį“ pasitaikančią krizę, o jos padariniai bus jaučiami dešimtmečius.

Kinijoje keletas farmacinių bendrovių jau išsiveržė į priekį vakcinos kūrimo lenktynėse, tuo tarpu Rusija nustatė terminą – rugsėjo mėnesį, – iki kada tikisi turėti savo vakciną.

Labai tikiuosi, kad kinai ir rusai iš tikrųjų išbandys vakciną prieš kam nors ją skirdami.

Visgi A. Fauci pažymėjo, jog mažai tikėtina, kad JAV naudosis kurioje iš šių šalių sukurtomis vakcinomis, nes reguliavimo sistemos Kinijoje ir Rusijoje yra gerokai neskaidresnės nei Vakaruose.

„Labai tikiuosi, kad kinai ir rusai iš tikrųjų išbandys vakciną prieš kam nors ją skirdami“, – pareiškė jis penktadienį vykusiame JAV Kongreso posėdyje.

„Teiginiai, kad yra pasiruošta paskirstyti vakciną dar prieš ją išbandant, manau, yra problemiški – pačiu geriausiu atveju“, – pridūrė A. Fauci.

JAV vyriausybė, įgyvendindama savo „Warp Speed“ programą, ketina skirti farmacijos milžinėms „Sanofi“ ir GSK iki 2,1 mlrd. dolerių už COVID-19 vakcinos sukūrimą, pranešė bendrovės.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Cha

Jau beveik milijonas išgaišo tų jankių. .

Anonimas

Kuo daugiau jankių išstips - tuo geriau likusiam pasauliui...

šiaip

to Vatnikams-vos ne kiekvienam straipsnyje ,komentruose,atsiranda,vietinis nacistas,kuris pataria rusams vaažiuoti į Tėvynę,kam reikia,išvažiavo,turbūt lauki nesulauki brangių svečių iš Afrikos šalių.tikrų pašalpinių,Europoj greit jų netilps,galėsi sveikinti brangius svetelius su duona ir druska,ar nereiks užraudoti,kai neliks lietuvių?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS