Kaip žinoti, kad trūksta vitaminų? (patarimai moterims) | kl.lt

KAIP ŽINOTI, KAD TRŪKSTA VITAMINŲ? (PATARIMAI MOTERIMS)

  • 1

Šiuolaikinės moterys, besisukančios tarp karjeros, šeimos ir aktyvaus laisvalaikio, turėtų nepamiršti pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta. Kokie vitaminai ir mineralinės medžiagos būtiniausi ir naudingiausi moters organizmui?

„Eurovaistinės“ inicijuota reprezentatyvi apklausa parodė, kad 6 iš 10 gyventojų mano, kad maitinasi nesveikai, o 49 proc. respondentų gyvenimo būdą norėtų pakeisti į sveikesnį. Naudingus patarimus moterims dalija vaistininkė Raimonda Dubauskienė.

Anot sveikatos specialistės, nors kai kurie moterims ypač naudingi elementai įtraukti į daugumos įprastų multivitaminų sudėtį, vitaminų ir mineralų poreikis glaudžiai susijęs su amžiumi ir tam tikrais moters gyvenimo etapais – nėštumu, žindymu, menopauze.

Kalcis itin aktualus vyresnio amžiaus moterims. Sulaukusių menopauzės moterų organizme sumažėjus moteriškų hormonų estrogenų, padidėja osteoporozės rizika, dėl ko gresia dažnesni kaulų lūžiai, ir, palyginus su vyrais, sunkesnis jų gijimas. Tuo tarpu jaunesnėms moterims aktualu gauti pakankamai geležies – kas mėnesį netenkant šiek tiek kraujo, šio elemento reikia daugiau nei vyrams. Be to, geležies reikia ir tuomet, kai moteris ketina pastoti ar jau yra nėščia arba žindo kūdikį, kadangi mažylis „pasiima“ iš mamos tiek geležies, kiek jam reikia, taip tarsi nuskriausdamas mamą.

Naudingi aliejai

Kaip vienas naudingiausių maisto papildų, tinkančių daugumai skirtingo amžiaus moterų, yra nakvišų aliejus. Pastarasis ne tik gerina odos būklę (skatina žaizdelių gijimą, odos tamprumą ir slopina alergines reakcijas), bet ir padeda reguliuoti moteriškų hormonų veiklą.

Nakvišų aliejus gali slopinti priešmenstruacinio sindromo simptomus, normalizuoti menstruacijų ciklą. Šis aliejus neretai derinamas su kitu, agurklių, aliejumi, kuris pasižymi panašiu poveikiu – sumažina priešmenstruacinį ir menopauzinį galvos skausmą, depresiją, dirglumą, krūtų jautrumą, pilvo pūtimą, prakaitavimą ir netgi pagerina slogią nuotaiką.

Svarbūs maisto produktai

Anot vaistininkės, klientės dažnai prašo patarimų ne tik apie gerą savijautą, bet ir apie grožį. Siekia sustiprinti plaukus ir nagus, palaikyti odos stangrumą ir spindesį.

Oda būna elastinga ir drėgna tuomet, kai nestokojama riebalų – ne tik išoriškai, bet ir vartojant su maistu. Svarbu į savo racioną įtraukti produktų, kuriuose gausu mononesočiųjų riebalų ir omega 3 riebalų rūgščių: tokių kaip žuvys, riešutai, alyvuogių aliejus, sėmenys ir sėmenų aliejus, avokadai. Normaliai plaukų ir nagų būklei palaikyti rekomenduojamas selenas, kurio gausu bolivinėse balandose, ruduosiuose ryžiuose, svogūnuose arba česnakuose. Kiti grožiui svarbūs elementai – varis ir cinkas, vitaminai B7 (biotinas), C ir E. Nusprendus papildyti mitybą maisto papildais, būtina pasitarti su vaistininku ar gydytoju, nes netinkamai parinkti maisto papildai gali ne padėti, o pakenkti.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Valda

Man labai super vitaminų junginukas yra Neolife salmon oil žuvų taukai, cruciferous, betaguard https://vitaminaimineralai.lt/collections/neolife-maisto-papildai . O svarbiausia, kad tai natūralūs produktai, :)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS