Lietuvą pasiekė nauja vakcina nuo COVID-19 ligos | kl.lt

LIETUVĄ PASIEKĖ NAUJA VAKCINA NUO COVID-19 LIGOS

  • 7

Į Lietuvą pirmadienį atgabenta 45 tūkst. „Novavax“ kompanijos sukurtos vakcinos nuo koronaviruso dozių, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Per kelias dienas jos bus paskirstytos skiepijančioms gydymo įstaigoms, registracija skiepijimui šia vakcina taip pat prasidės artimiausiomis dienomis.

Skiepytis „Nuvaxovid“ vakcina gali dar nesiskiepiję gyventojai nuo 18 metų. Vakcina suleidžiama dviem dozėmis, tarp jų daroma trijų savaičių pertrauka.

„Nuvaxovid“ yra baltymų pagrindu sukurta vakcina – tai yra gerai žinoma ir daugiau nei 30 metų naudojama vakcinų gamybos technologija. Baltymų pagrindu taip pat yra kuriamos vakcinos nuo hepatito B, kokliušo ir pneumokokinės infekcijos.

Kaip nurodo ministerija, klinikiniai tyrimai parodė, kad „Nuvaxovid“ veiksmingumas apsaugant nuo COVID-19 ligos siekia 90 procentų.

„Ar nauja vakcina bus tinkama sustiprinančiajai dozei, parodys tolesni tyrimai. Gamintojas taip pat žadėjo adaptuoti vakciną naujoms nerimą keliančioms koronaviruso atmainoms, tokioms kaip omikron. Tačiau jau dabar pastebima, kad „Nuvaxovid“ užtikrina labai aukštą antikūnų titrą, o tai yra svarbu užtikrinant organizmo apsaugą nuo naujų koronaviruso atmainų“, – nurodo SAM.

Šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuva turėtų gauti 132 tūkst. „Nuvaxovid“ vakcinos dozių, antrajam ketvirčiui siekiama užsakyti dar 310 tūkst. 560 dozių.

Lietuvos Vyriausybė iš viso yra pritarusi 633 tūkst. vakcinos dozių įsigijimui iš kompanijos „Novavax“.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Sigita

Baikite švaistyti pinigus!!! Investuokite į vėžiu sergančiųjų vaistus, nes miršta žmonės nesulaukę modernių vaistų!!!!!!

na

baigsis Ukrainoje karas...dabar Dulskys išvyko ten su medikais...ir vėl knis protą su vakcinom na tikrai taip rūpinasi ...kad puse Lietuvos pasiskiepiję išmirė...krenta gatvėse, namuose, laiptinėse. Gydymo jokio kitomis sunkiai sergančiomis ligomis...po operacijų žmonės išleidžiami po vienos dienos. Cirkai Lietuvoje vyksta daugiau nieko..niekam nerūpi Lietuvos žmogus, nes Dulskys liepia matyt negydyt...todėl ir mirtys...

By. Rka deėjęs

Gales SUNIS skiepyty ORKAS :-)))))
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS