Lietuvoje tiriami keli įtartini COVID-19 mėginiai, aiškinantis, ar jie nėra omikron atmainos | kl.lt

LIETUVOJE TIRIAMI KELI ĮTARTINI COVID-19 MĖGINIAI, AIŠKINANTIS, AR JIE NĖRA OMIKRON ATMAINOS

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) tiria kelis įtartinus COVID-19 mėginius, aiškinantis, ar tai nėra omikron atmaina.

„Tyrimų atsakymų neturime, yra įtarimai, bet jie tikrai nėra patvirtinti. Sekoskaita turėtų būti atlikta trečiadienį ar ketvirtadienį, kol nepatvirtinta, tikrai negalime teigti, kad turime omikroną“, – BNS sakė NVSPL laikinoji direktorė Rosita Marija Balčienė.

NVSPL specialistas Lukas Žemaitis tvirtino, kad sekoskaitos būdu tiriama „keletas įtartinų mėginių“, kuriuose nustatyta viena iš daugybės viruso omikron atmainai būdingų mutacijų, nors ją turi ir kitos, mažiau paplitusios atmainos.

„Tarkime, virusas yra 30 tūkstančių raidžių, mes pažiūrime vieną raidę, ta viena pakitusi raidė mums leidžia įtarti omikroną, bet tai gali būti ir kažkuri kita, retesnė atmaina. Bet kai pasaulyje ir Europoje matome tą omikron plitimą, yra nemaža tikimybė, kad gali rezultatai patvirtinti omikron atmainą, bet kol kas matome tik nepilną dalį paveikslo“, – BNS sakė L. Žemaitis.

Didelį skaičių mutacijų turintis COVID-19 variantas, pirmąkart aptiktas Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), praėjusį mėnesį paskatino viso pasaulio šalis įvesti kelionių iš Pietų Afrikos šalių draudimus bei atnaujinti vidaus apribojimus, siekiant sulėtinti viruso atmainos plitimą.

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, jog omikron atmaina yra labiau užkrečiama, nei paplitusi delta atmaina, bei sumažina vakcinų veiksmingumą, tačiau, remiantis ankstyvaisiais duomenimis, sukelia ne tokius sunkius simptomus.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

4

Kiekvienais metais turėjome tas naujas atmainas, skiepyjomes kas to norėjo, be jokios prievolės ir viskas buvo normalu, o dabar politikai įlindo í žmogaus sveikatos reguliavimą ir prasidėjo žmonių naikinimas, mažai jiems kad tuoj iki 3 pasaulinio karo davęs pasaulį su savo ta demokratija

SUSIJUSIOS NAUJIENOS