Netipiško dydžio žinomiems sportininkams net po kelių bandymų taip ir nepavykdavo padaryti branduolinio magnetinio rezonanso tyrimo. Tačiau nuo šiol bėdų nekils ne tik jiems.
Įsigijo modernų aparatą
Klaipėdos universitetinė ligoninė įsigijo modernų branduolinio magnetinio rezonanso aparatą, siekiantį 1,5 teslos galingumą. Vakarų Lietuvoje tokio galingumo aparatas – pirmasis.
Pasak ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjo Igorio Kniaževo, tokio pat galingumo, tik senesnius modelius Lietuvoje kol kas turi Kauno klinikos ir Vilniaus Santariškių klinikos.
Klaipėdiečių įsigytas naujasis aparatas yra ilgesnis ir platesnis. Atliekant tyrimus senuoju aparatu pasitaikydavo vos ne kuriozinių situacijų.
Sunkiaatlečiui Ramūnui Vyšniauskui net tris kartus nesėkmingai bandyta atlikti šį tyrimą. Plačių pečių sportininkas į siaurą tunelį primenantį aparatą tiesiog netilpdavo.
Bėdų kildavo ir aukštaūgiams. Kai tyrimas buvo daromas krepšininkui, medikai buvo priversti laikyti jo galvą – sportininkas tiesiog netilpo ant stalo.
Senuoju aparatu tyrimą buvo keblu padaryti ir sunkesniems nei 100 kg pacientams. Nuo šiol svoris nekels problemų. Magnetinis rezonansas pritaikytas pacientams iki 250 kg.
Dabar tyrimą galima padaryti net gulinčiam ant šono žmogui.
Senasis aparatas, naudotas daugiau nei dešimt metų, jau buvo visiškai susidėvėjęs. Šiuo metu jis yra sugedęs. Tačiau sutvarkius dar tikimasi jį panaudoti pagal galimybes.
Ištirs greičiau
I.Kniaževas pasidžiaugė, kad naujasis aparatas dirba labai tyliai.
„Anksčiau, kada baigėsi tyrimas, nuspręsdavome pagal garsą. Tik nutilus ūžesiui įeidavome į patalpą, kur guli pacientas“, – pasakojo gydytojas.
Tirtis atėję pacientai taip pat stebėdavosi, kas taip triukšmauja.
Gerokai sutrumpėjo ir paties tyrimo trukmė. Anksčiau jis gerokai užtrukdavo, nes kiekvieną kūno dalį reikėdavo tirti atskirai. Vien paciento paruošimas užimdavo apie 40 minučių. Dabar vienu metu įmanomas viso kūno tyrimas.
Tad, kaip sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis, nuo šiol per tą patį laiką bus galima ištirti 30 proc. daugiau pacientų, nei tyrimus atliekant senesniuoju aparatu.
Šiuo metu magnetinio rezonanso tyrimo pacientai laukia apie pusmetį.
Pasak V.Janušonio, eiles prailgina ir gerų specialistų trūkumas Lietuvoje. Jau dabar tyrimai prireikus atliekami net naktį – radiologas iškviečiamas iš namų.
Tikimasi, kad įsigijus modernų aparatą nuo šiol per parą tyrimas bus atliekamas 15–18 pacientų.
Tyrimai taip pat atliekami Klaipėdos jūrininkų ir Vaikų ligoninės pacientams.
Vaizdai – gerokai ryškesni
Branduolinio magnetinio rezonanso tyrimas padeda greitai nustatyti galvos ir nugaros smegenų, veido ir kaklo, vidaus organų, galūnių, sąnarių, kraujagyslių ir minkštųjų audinių būklę bei jų pakitimus.
Jis ypač informatyvus diagnozuojant įvairių organų gerybinius ar piktybinius auglius, įvertinant metastazių išplitimą.
Tyrimas leidžia tiksliai diagnozuoti ankstyvųjų stadijų smegenų insultus, smegenų kraujagyslių kraujotakos sutrikimus, aneurizmas, taip pat parodo pažeistą smegenų audinį, sergant išsėtine skleroze.
Pasak I.Kniaževo, per tyrimą labai gerai atskiriami įvairūs audiniai, smulkios struktūros, kraujagyslės, tad įmanoma tiksliai diagnozuoti ankstyvas ligų stadijas. Be to, vaizdai yra detalesni ir ryškesni.
Tačiau branduolinio magnetinio rezonanso tyrimas yra gana brangus, tad atliekamas tik esant griežtoms indikacijoms.
Ligoninėje atlikta tyrimų
ambulatoriniams ir stacionaro pacientams
2002 m. – 107 ir 318
2006 m. – 440 ir 693
2011 m. – 825 ir 1483
Naujausi komentarai