Medikai pateikė siūlymus, kaip užtikrinti jų saugumą, tarp jų – pacientų atsisakymas | kl.lt

MEDIKAI PATEIKĖ SIŪLYMUS, KAIP UŽTIKRINTI JŲ SAUGUMĄ, TARP JŲ – PACIENTŲ ATSISAKYMAS

  • 8

Medikų organizacijos antradienį susitiko sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu ir įteikė jam siūlymus, kaip užtikrinti jų saugumą. Tarp siūlomų priemonių – galimybė atsisakyti pacientų dėl jų elgesio.

Taip pat medikai siūlo didinti atsakomybę už jų įžeidinėjimą, įrengti saugumo priemones darbo vietose, sudaryti galimybes įrašinėti vaizdą ir garsą kylant smurto rizikai, užtikrinti vidinius tyrimus smurto atveju, emocinę pagalbą smurtą patyrusiems darbuotojams, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime.

Jie taip pat ragina vykdyti šviečiamąją veiklą žiniasklaidoje, organizuoti mokymus sveikatos priežiūros specialistams, mokant juos valdyti konfliktines situacijas.

„Siekdami mažinti smurtinių atvejų pasireiškimą gydymo įstaigose ar pacientų namuose, lygiagrečiai turime viešinti smurto ir agresijos sklaidos bei tolerancijos problemą visuomenėje. Turime vienytis su pedagogais, kurie taip pat patiria tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą. Patyčių reiškinys mokyklose kol kas yra kraupi kasdienybė, kartų ir tarpusavio santykių problema, įgaunanti epidemijos bruožų“, – sakė Lietuvos medikų sąjūdžio pirmininkė Auristida Gerliakienė.

Su medikais A. Dulkys susitiko šalyje nuskambėjus keliems rezonansiniams įvykiams, kuomet buvo užpulti savo pareigas atliekantys medicinos darbuotojai.

Smurtas gimsta ne gydymo įstaigose, todėl turi būti iš ten išgyvendintas. Ši tema ilgus metus buvo jei ne toleruojama, tai nutylima.

Šie įvykiai įžiebė diskusijas apie tai, ar pakankamai skiriama dėmesio medikų saugumui.

„Smurtas gimsta ne gydymo įstaigose, todėl turi būti iš ten išgyvendintas. Ši tema ilgus metus buvo jei ne toleruojama, tai nutylima, todėl palaikau medikų iniciatyvą apie tai kalbėti garsiai ir ieškoti sprendimų. Prieš sprendimų prisidėsiu ir aš. Jei žiūrėtume plačiau, tai diskusija vyksta ne tik apie smurtą ir medikų apsaugą, tačiau ir apie pacientų bei medikų santykį, kuris buvo paliktas savieigai“, – sakė ministras.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen yra pateikusi įstatymo pataisas, kuriomis medikų įžeidimas prilyginamas pareigūnų įžeidimui.

SAM sudaryta darbo grupė peržiūri reagavimo ir bendradarbiavimo algoritmą, kai gelbėjimo operacijų metu dirba kelios tarnybos, tarp jų ir greitosios medicinos pagalbos medikai. Taip pat ministerija atlieka teisės aktų peržiūrą, kad galėtų įvertinti, kokia įstatymo lygmeniu medikų ir medicinos darbuotojų apsauga yra užtikrinama.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Dulkinu \\\\\.../////

dulkinau ir dulkinsiu,kal durniai atstatys šiknas dulkinimui.

užuojauta medikams

pagal komentarus matome su kokiomis bukomis agresyviomis erkėmis medikams tenka susidurti.

Atejo laikas

Bausti medikus uz smeizta .... Gyvates....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS