Mokyklose, darželiuose – 2,5 tūkst. COVID-19 protrūkių | kl.lt

MOKYKLOSE, DARŽELIUOSE – 2,5 TŪKST. COVID-19 PROTRŪKIŲ

Ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuota 2,5 tūkst. COVID-19 protrūkių – maždaug tūkstančiu daugiau, nei prieš savaitę, pirmadienį BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Centras pažymi, kad 80 proc. šių protrūkių fiksuota pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklose, dauguma (apie 95 proc.) protrūkių apima iki 20 užsikrėtusių asmenų.

Specialistai šiuo metu yra identifikavę keturis aktyvius protrūkius, su kuriais siejamų pirminių atvejų skaičius yra didesnis nei po 50, jie fiksuoti ugdymo įstaigose Marijampolės ir Alytaus apskrityse.

Pasak NVSC, remiantis turimais duomenimis, ugdymo įstaigose fiksuojama daugiausia COVID-19 ligos protrūkių, lyginant su kitomis sritimis, tačiau, epidemiologų vertinimu, situacija jose tiesiog atspindi infekcijos plitimą visuomenėje, kuris šiuo metu vis dar yra pakilimo stadijoje.

Taip pat pastebima, kad mokyklose vykdomas bene intensyviausias testavimas, kai nustatoma nemažai ir besimptomių ligos atvejų, o tai, epidemiologų vertinimu, padeda užkirsti kelią ligos plitimui.

Specialistai šiuo metu yra identifikavę keturis aktyvius protrūkius, su kuriais siejamų pirminių atvejų skaičius yra didesnis nei po 50, jie fiksuoti ugdymo įstaigose Marijampolės ir Alytaus apskrityse.

Vertinant bendrai, daugiausia aktyvių COVID-19 ligos protrūkių fiksuota Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse veikiančiose ugdymo įstaigose.

Epidemiologų teigimu, tendencijos dėl protrūkių kitose srityse nesikeičia, čia protrūkių skaičiaus svyravimai nėra tokie reikšmingi, o daugiausia jų ir toliau nustatoma tose srityse, kur nėra galimybės darbo organizuoti nuotoliniu būdu.

„Be to, ir toliau stebima šeiminių protrūkių tendencija – daugiau nei trečdalis užsikrėtusiųjų nurodo, jog užsikrėtė būtent nuo šeimos nario. Dėl įtemptos epidemiologinės situacijos šiuo metu prioritetas teikiamas protrūkių ugdymo įstaigose, gydymo bei socialinės globos įstaigose tyrimui“, – tvirtina NVSC.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatyta 7538 nauji COVID-19 atvejai, 11 žmonių mirė. Dviejų savaičių naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų vis dar auga ir siekia per 5,1 tūkst. atvejų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Jonas

Gal jau reiktu uzdaryti tas mokyklas bent pora menesiu

ff

gal butu metas uzdaryt jau viska ne?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS