Netrukus pasiskiepyti galima bus ir vaistinėse: prasideda vaistininkų ruošimas | kl.lt

NETRUKUS PASISKIEPYTI GALIMA BUS IR VAISTINĖSE: PRASIDEDA VAISTININKŲ RUOŠIMAS

  • 4

Netrukus šalies vaistinėse bus galima ne tik įsigyti vaistų, bet ir pasiskiepyti. Vasario 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) prasidės mokymai, skirti ruošti išplėstinės praktikos vaistininkus. Šie specialistai Lietuvoje pagreitins vakcinavimo procesą – galės skiepyti nuo COVID-19 ir įvairių kitų ligų, pažymima LSMU pranešime.

Mokymai bus dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Pastaroji, išlaikius teorijos egzaminą, prasidės vasario 8 dieną, o pasiskiepyti vaistinėse galima bus jau nuo kovo 1 dienos.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad nuo šiol farmacijos specialistai dar labiau prisidės prie dar vienos kokybiškos farmacinės paslaugos teikimo – vakcinavimo – ir įprasmins savo veiklą šiuo sunkiu pandeminiu laikotarpiu“, – teigia LSMU Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vadovė prof. Jurga Bernatonienė.

Mokymuose vaistininkai įgis visas skiepijimui reikalingas žinias: išmanys skiepijimo techniką, vakcinų laikymo taisykles, ligų profilaktiką ir kontrolę, skiepijimo rekomendacijas, imuniteto susidarymą, galimą nepageidaujamą poveikį.

Programos tikslas, kaip pabrėžia LSMU, – parengti vaistininko praktikos licenciją turinčius vaistininkus, išplėstinės vaistininko praktikos profesinei kvalifikacijai įgyti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Jonas1

Tai vaistines pasireiskus salutiniams reiskiniams ir gyditi prades ? Kazkas tai ne taip ? Valstybe nori nusipauti nuo darbo ir uz nieka neatsakyti...

Vika

Vieną dieną rašo, kad nėra skiepų, kitą-,kad skiepys vaistinėse, dar kitą, paskiepyti susirgo kovidu ir pan . Kuom tikėti, jei skiriasi žinios? Bet kokia Kovido gauta žinia iš žiniasklaidos vis skirtinga. Kodėl?

Rita

Skiepikites ir Būkite sveiki.O kaip bus su tais kurie persirgo, manau tokiu krauja reikia tikrinti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS