Nuo COVID-19 paskiepyta didžioji dalis globos įstaigų gyventojų ir darbuotojų | kl.lt

NUO COVID-19 PASKIEPYTA DIDŽIOJI DALIS GLOBOS ĮSTAIGŲ GYVENTOJŲ IR DARBUOTOJŲ

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) tvirtina, jog šiuo metu nuo koronaviruso pirmąja doze jau paskiepyta didžioji dalis šalies globos namų gyventojų ir darbuotojų.

Pasak ministerijos, pirmąja COVID-19 vakcinos doze paskiepyti arba imunitetą po ligos yra įgiję beveik 85 proc. socialinės globos įstaigose gyvenančių senolių ir žmonių su negalia, taip pat daugiau nei 75 proc. šių įstaigų darbuotojų. Skiepijant būtinos dvi vakcinos dozės.

SADM teigimu, dar nėra paskiepyti 14-os įstaigų gyventojai bei darbuotojai, tikimasi tai padaryti dar šią savaitę. Preliminariai, apie 7 proc. visų globotinių skiepytis atsisakė, tačiau, pasak SAMD, dvejojančių mažėja pradėjus skiepijimo procesą.

Ministerijos duomenimis, socialinės globos įstaigose nuo pandemijos pradžios koronavirusu persirgo daugiau nei 5 tūkst. – beveik 40 proc. – visų globotinių. Tačiau dalis jų sirgo dar prieš antrąją koronaviruso bangą, todėl taip pat yra skiepijami. Vakcina neskiriama tiems, kurie sirgo per pastaruosius tris mėnesius arba serga šiuo metu – šiuo tikslu prieš skiepus kiekvienam asmeniui atliekami koronaviruso testai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pabrėžia, kad ekspertai rekomenduoja užtikrinti bent 70 proc. populiacijos imunitetą, o siekiant šio tikslo rengiamasi ir skiepijimui antrąja doze.

„Neabejoju, kad ši veiksminga priemonė padės suvaldyti koronaviruso plitimą židiniais tapusiose globos įstaigose, o patiems pažeidžiamiausiems mūsų bendruomenės nariams, šių įstaigų globotiniams, koronavirusas nekels pavojaus gyvybei ir suteiks galimybę kuo greičiau pasimatyti su savo artimaisiais“, – sako M. Navickienė.

Iš viso skiepijimui globos namuose šiuo metu skirta 20 tūkst. vakcinos dozių, įstaigų gyventojai ir personalas nuo koronaviruso pradėti skiepyti prieš savaitę. Skiepijimas nuo COVID-19 ligos vyksta pačiose socialinės globos įstaigose, darbuotojus ir globotinius skiepija pirminės sveikatos priežiūros centrų specialistai. SADM teigimu, skirtų vakcinos dozių turėtų užtekti abiem skiepijimams, jei vakcinų trūks, bus skirta papildomai.

Socialinės globos paslaugas Lietuvoje teikia 202 įstaigos, jose dirba virš 8,5 tūkst. darbuotojų, čia rūpinamasi apie 13 tūkst. senyvo amžiaus ir negalią turinčių gyventojų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS