Pavasarinės alergijos simptomus gali sumažinti ne tik vaistai | kl.lt

PAVASARINĖS ALERGIJOS SIMPTOMUS GALI SUMAŽINTI NE TIK VAISTAI

  • 2

Pradėjus žydėti įvairiems augalams, vis daugiau gyventojų patiria pavasarinės alergijos simptomus. Specialistai primena, kad simptomus gali sumažinti ne tik vaistai.

Dažnai pirmuosius alergijos simptomus jautresni žmonės pajunta vos atšilus orui, kartais dar net nenutirpus sniegui. Apie pavasarinę alergiją dažnai įspėja nemalonūs pojūčiai: akių perštėjimas, nosies užgulimas, čiaudulys, vandeningos arba gleivingos išskyros iš nosies, bendras silpnumas, galvos skausmas.

Sunkesniais atvejais gali kankinti dusulys, sausas kosulys ir kutenimas gerklėje. Pavasarinės alergijos simptomai gali tęstis visą parą, todėl jie turi įtakos ir kasdieniam gyvenimui – neretai sutrinka kokybiškas miegas, padidėja nuovargis, sumažėja darbingumas, jaučiamas irzlumas.

Paūmėjus alergijai, be jau minėtų priemonių, padeda nosies ertmės plovimai jūros vandeniu, o į akis, jaučiant poreikį, galima lašinti dirbtinių ašarų.

Vis dėlto vaistininkai pataria nesikankinti ir, pajutus alergijos simptomus, vartoti nereceptinius alergiją malšinančius vaistus, purškalus nuo alergijos į nosį, taip pat galima naudoti ir hormoninius alergiją slopinančius vaistus, jaučiant poreikį rekomenduojama gydyti ir atskirus simptomus. "Tabletės nuo alergijos padeda įveikti visus jos simptomus, tačiau kartais tam tikri simptomai būna tokie stiprūs, kad gali prireikti ir papildomų priemonių", – sako vaistininkė Miglė Kazakevičienė.

Paūmėjus alergijai, be jau minėtų priemonių, padeda nosies ertmės plovimai jūros vandeniu, o į akis, jaučiant poreikį, galima lašinti dirbtinių ašarų. Taip pat galima naudoti riebesnius tepaliukus, kurių sudėtyje yra įvairių aliejų, vazelino, jie padengia nosies gleivinę, sukuria barjerinę funkciją, ir alergenai ne taip stipriai dirgina.

Nors apsaugines kaukes rekomenduojama dėvėti saugantis koronaviruso, jos gali būti naudingos ir tiems, kurie yra alergiški žiedadulkėms, nes jos saugo ir nuo alergenų.

Vaistininkė M.Kazakevičienė sako, kad įprastai žmonėms, kurie turi alergiją, rekomenduojama tiesiog vengti alergenų, tačiau, kai alergiją sužadina žiedadulkės, tai ne taip paprasta. Vis dėlto vaistininkė rekomenduoja tokiu metu pakoreguoti savo įpročius ir stengtis ilgesnius pasivaikščiojimus lauke planuoti po lietaus, kai žiedadulkių koncentracija ore ne tokia didelė.

Iki tol su alergija nesusidūrę žmonės gali ją painioti ir su pavasariniu peršalimu, suabejojus rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju bei atkreipti dėmesį į simptomus. Peršalimą dažnai išduoda pakilusi temperatūra, gerklės skausmas, o alergiją – varvanti nosis. Įspėti gali ir pasikartojamumas – pagalvokite, galbūt taip pat jautėtės ir praėjusiais metais.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Marabu

Ar palaikysi mane uz rankos......

Gidas

Apie ką tas sušiktas straipsnis?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS