Persirgusius žmones nuo koronaviruso SAM svarsto skiepyti bet kurios vakcinos viena doze | kl.lt

PERSIRGUSIUS ŽMONES NUO KORONAVIRUSO SAM SVARSTO SKIEPYTI BET KURIOS VAKCINOS VIENA DOZE

  • 3

Persirgusius žmones nuo koronaviruso Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) svarsto skiepyti bet kurios vakcinos viena doze, o ne tik „Moderna“ ar „Pfizer-BioNTech“, kaip yra šiuo metu.

Antradienį registruotas tą numatantis ministro įsakymo projektas.

„COVID-19 vakcina nepaskiepyti asmenys, kuriems per pastarąsias 180 dienų iki skiepijimo, vadovaujantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu, buvo nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), skiepijami ne anksčiau kaip po 150 dienų nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnozės patvirtinimo viena bet kurios COVID-19 vakcinos doze“, – nurodoma dokumente.

Šiuo metu persirgusieji skiepijami viena „Moderna“ arba „Pfizer-BioNTech“ vakcinos doze.

Jie taip pat gali gauti dvi „AstraZenecos“ vakcinos dozes arba vieną „Johnson & Johnson“ dozę, kuria ir įprastai skiepijama viena doze.

Tokių žmonių vakcinavimas galimas ne anksčiau kaip po 150 dienų nuo ligos patvirtinimo.

Pakeitus tvarką, kaip ir dabar, išimtys būtų taikomos ir dvi dozės persirgusiems suleidžiamos, kai praėjus mažiausiai trims savaitėms po persirgimo atliktas antikūnų testas yra neigiamas, arba yra priimtas gydytojo sprendimas dėl žmonių, kuriems taikomas sisteminis imunosupresinis gydymas ar yra nustatytas imunodeficitinis sutrikimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Česlovas

Esu persirges ir net neturiu minčių skiepintis jei persirgau vadinasi mano imunitetas turėtų susidoroti ir be eksperimentinės vakcinos.

tol

badys /runkelius/ kol jie isbrings ir AA?;;;

Pilietiškas

Jau nebežino, kaip uždirbti už skiepus! Juk daug žmonių siepijasi verčiami!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS