„Pfizer“: mūsų sukurta tabletė 89 proc. apsaugo nuo sunkios formos COVID-19 | kl.lt

„PFIZER“: MŪSŲ SUKURTA TABLETĖ 89 PROC. APSAUGO NUO SUNKIOS FORMOS COVID-19

JAV farmacijos bendrovė „Pfizer“ penktadienį pranešė, kad jos sukurtos tabletės nuo COVID-19 klinikiniai bandymai rodo didelį preparato veiksmingumą.

„Pfizer“ yra antra bendrovė po „Merck“, pristatanti savo sukurtą geriamą preparatą nuo COVID-19. „Merck“ preparatas pagamintas gripo gydymui skirto medikamento pagrindu, pritaikius jį kovai su koronavirusu. Tuo tarpu „Pfizer“ vaistą sukūrė specialiai COVID-19 gydymui.

„Pfizer“ vaistas „Paxlovid“ 89 procentais sumažina COVID-19 sergančių rizikos grupėms priklausančių suaugusių pacientų hospitalizacijos tikimybę, nurodė JAV bendrovė.

Vidutinės ir vėlyvosios stadijos klinikinio tyrimo rezultatai buvo tokie įtikinami, kad „Pfizer“ nebeverbuos naujų žmonių tyrimui, pranešė bendrovė.

„Pfizer“ kuo greičiau pateiks turimus duomenis JAV maisto ir vaistų administracijai, prašydama leidimo naudoti jos vaistą nepaprastosios padėties sąlygomis.

„Šiandienos naujiena iš esmės pakeitė pasaulines pastangas sustabdyti šią niokojančią pandemiją“, – pareiškė „Pfizer“ generalinis direktorius Albertas Bourla (Albertas Burla).

„Šie duomenys rodo, kad mūsų per burną vartojama antivirusinė priemonė, jeigu ją patvirtins ar leis naudoti priežiūros institucijos, turi potencialo gelbėti pacientų gyvybes, mažinti COVID-19 infekcijos sunkumą ir išgelbėti nuo hospitalizacijos devyniais iš dešimties atvejų“, – pridūrė jis.

Pagrindinei duomenų analizei surinkti duomenys, atlikus bandymus su 1 219 suaugusių pacientų Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Europoje, Afrikoje ir Azijoje.

Tabletės paieškos

Kelios įmonės kuria geriamuosius antivirusinius vaistus, kurie imituotų vaisto nuo gripo „Tamiflu“ poveikį ir neleistų ligai progresuoti iki sunkios.

„Pfizer“ savo preparatą kurti pradėjo 2020 metų kovą.

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį tapo pirmąja valstybe, patvirtinusia geriamąjį vaistą nuo COVID-19. Ji leido naudoti bendrovės „Merck“ antivirusinį vaistą molnupiravirą pacientų, sergančių lengva ar vidutinio sunkumo koronavirusine infekcija, gydymui.

„Pfizer“ produktas yra žinomas kaip „proteazės inhibitorius“. Laboratoriniai tyrimai parodė, kad jis stabdo viruso replikacijos mechanizmą.

Jeigu pasitvirtins, kad preparatas veikia natūraliomis sąlygomis, jis greičiausiai bus veiksmingas tik pradėjus vartoti praėjus nedaug laiko po užsikrėtimo koronavirusu.

COVID-19 išsivysčius iki sunkios formos virusas iš esmės nustoja daugintis, o pacientai kenčia nuo pernelyg didelio imuninio atsako.

Paprastos geriamosios tabletės koronaviruso gydymui ieškoma nuo pandemijos pradžios.

Anksčiau jau patvirtinti vaistai nuo COVID-19, pavyzdžiui, monokloninių antikūnų mišiniai ir bendrovės „Gilead“ sukurtas remdesiviras, Europos Sąjungoje platinamas „Veklury“ prekiniu ženklu, yra skirti vartoti intraveniniu būdu.

Molnupiraviras iš pradžių buvo kuriamas kaip gripo ir žmogaus kvėpavimo takų sincitinio viruso dauginimąsi lėtinantis preparatas. Šį darbą vykdė viena mokslininkų grupė Emory (Emorio) universitete, įsikūrusiame Džordžijos valstijos mieste Atlantoje.

Didžioji Britanija, viena iš labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių šalių, spalio 20 diena pranešė, kad užsisakė 480 tūkst. dozių molnupiraviro.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

anonimas-Andrius

Tiek vat ir parlamente "į temą" (galėtų būti) Ü. Panašiai ir yra

Anonimas

Blogiausia, kad "bedarusas" nesupranta, kai lietuvius "pade-assais" vedina, kad čia ir apie jį.... nu kurgi - šitokis rusas didis, o chatka pas žentulį jau, tik dienas suskaičiuot laimingajai uošvės ir žentulio šeimai (kurios ir liepdavo neskirti, ne dukros gi juk), kol "bedarusas" ar lietuvis in grabelį invirs : )) Nu koks gi tau "bedarusas" yra "lietuvis padeassas" šitaip už ruses ! Kiti tai i6vis nuo gimimo žentą auginasi, sūnumi vadina. Prigimdo žentų "bedarusi", užtat tas darbą turi pastoviai auginimui. O žentas visvien ŽMONĄ myli, ne tėvą, dar ir snukį tėvui "sugurina" už krūvą... žentų :))0

Anonimas

Jo... pamiršome, kad klyjebonam t.p. už išgryninimą butulio į ruso kišenę tai jau ne mažiau kaip 10.000, turbūt, nuo ruso "mamos" uošvės klebonui už mišias ir paminklui. Ar tik ne tavo žentas - rūdis, lietuvi ir "bėdarusai"? Ir jau tik žiūrėk, lietuvi, kad tavo dukra spėtų , šita besarmatė, "vyrui patokt ", tokiam geram, su verslo gysla.... "Kaip kažkokia šlapias nedega, lėk greičiau in krautuvę, matai gi alaus nori su čipsais !" OKUR - koncernas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS