S. Čaplinskas: ar saugu dovanoti gėles mokytojams? | kl.lt

S. ČAPLINSKAS: AR SAUGU DOVANOTI GĖLES MOKYTOJAMS?

  • 0

„Visuomenė diskutuoja, ar saugu dovanoti gėles mokytojams? Mokslininkai sutaria, kad COVID-19 ligą sukeliantys virusai ant paviršių nėra pagrindinis šios ligos plitimo būdas“, – socialiniame tinkle antradienį rašė profesorius, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

„Nebuvo užfiksuota nė vieno atvejo, kai akivaizdžiai užsikrėsta tik nuo paviršių. Baimė, kad galime užsikrėsti ant paviršių esančiais koronavirusais, privertė labiau rūpintis rankų higiena ir paviršių švara. Tyrimai rodo, kad paviršiai aplink užsikrėtusius žmones gali būti užteršti virusais, kurie gali gyvuoti tam tikrą laiką. Todėl valydami paviršius ir tinkamai laikydamiesi rankų higienos, pavojų sumažiname. Tai gerai. Bet perdėtas panikos skleidimas yra labai blogai. Gąsdinti mokytojus, kad galima užsikrėsti nuo Rugsėjo 1 - ąją mokinių dovanojamų gėlių, manau, tai jau per daug. Atkreipiu dėmesį, kad susirgsite ar ne, susidūrę su virusu, priklauso nuo virusų kiekio, kuris pateks į jūsų organizmą. Kai kurių mikrobų, pvz., tymų,  užkrečiamoji dozė, galinti sukelti ligą, yra labai maža, todėl tymai plinta žaibiškai. Kokio mažiausio koronavirusų kiekio reikia, kad žmogus susirgtų COVID-19 liga, dar nežinoma, bet panašu, kad  tai bus daug didesnis kiekis nei gali būti ant moksleivių dovanojamų gėlių...“, – rašo profesorius.

Antradienį oficialiai prasidėjo nauji mokslo metai, kurių metu ugdymo procesas turės vykti laikantis tam tikrų saugumo priemonių.

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtas rekomendacijas, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, mokyklose nurodoma ugdymo procesą organizuoti srautais, užtikrinti, kad skirtingų grupių ar klasių vaikai tarpusavyje nesimaišytų, jų maitinimą organizuoti atskirai.

Šalies mokyklos dėl pavasarį paskelbto karantino mokslo metus užbaigė nuotoliniu būdu, tačiau prasidedant naujiems mokslo metams, neatmetama galimybė, kad dalis mokymo proceso irgi vyks iš namų.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 2929 koronaviruso atvejai, tebeserga 973 asmenys, 1857 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS