SAM įvardijo, kodėl „Janssen“ vakcina nebenaudojama pirminiam skiepijimui | kl.lt

SAM ĮVARDIJO, KODĖL „JANSSEN“ VAKCINA NEBENAUDOJAMA PIRMINIAM SKIEPIJIMUI

„Janssen“ vakcina jau savaitę nebenaudojama pirminiam skiepijimui nuo COVID-19, ji toliau skiriama kaip sustiprinančioji vakcinos dozė, BNS antradienį informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pirmasis apie tai paskelbė naujienų portalas „15min“.

„Atsižvelgiant į tai, kad vienos „Janssen“ vakcinos dozės veiksmingumas gali būti mažesnis, taip pat į ribotą turimų „Janssen“ vakcinų kiekį, buvo nuspręsta turimas „Janssen“ vakcinas naudoti tik sustiprinančiajai dozei. Pirminiam skiepijimui šia vakcina gyventojai negali registruotis nuo praėjusio antradienio“, – informavo ministerija.

Anot jos, naujausi tyrimai rodo, kad ne viena, o dvi „Janssen“ vakcinos dozės veiksmingai apsaugo organizmą nuo koronaviruso omikron atmainos. Todėl pasiskiepijusiems „Janssen“ gyventojams rekomenduojama sustiprinti imunitetą sustiprinančiąja tos pačios „Janssen“, „Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakcinų doze.

Renkantis „Janssen“, tai padaryti galima praėjus dviem mėnesiams po pirmojo skiepo, jei pasirenkamos kitos dvi vakcinos – po trijų mėnesių.

Pasak SAM, tokią rekomendaciją, įvertinusi Lietuvos ir kitų šalių duomenis, pateikė Vyriausybės suburta Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba.

Nuo metų pradžios „Janssen“ vakcina paskiepyta beveik 10 tūkst. žmonių, tačiau šios vakcinos skiepijimo tempai pastarosiomis savaitėmis mažėjo. Statistikos departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje panaudota beveik 293 tūkst. dozių šios vakcinos, nepanaudota apie 12 tūkst. dozių.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Tei.

Idiotai ,medikai atsisakė skiepų o šitus durnius bado toliau.Anglijoje nebuvo priverstinių skiepų, jokių gyvulių pasu o juo ketvirtadienio atšaukė kaukių dėvėjimą .Mokykites iš civilizuotos šalie ,kurioje žmogaus yra svarbus.Kodel taip ilgai LRKonstitucinis teismas nenagrinėja pažeistų žmonių teisių Lietuvoje, pandemijos klausimų. Mansu nereikia bvisai to teismo ,yra konstitucijoje viskas parašyta tik reikia laikytis jos. Kam tas teismas. Kad patvirtintų tai kas parašytą ,apsurdas.Idiotai atsipeikekite,ar akys jūsų nemato kas rašoma LR Konstitucijos įstatymuose??

.,.,.

marazmatikai

SUSIJUSIOS NAUJIENOS