A. Veryga: sutikimo dėl saviizoliacijos nebereikės, pakaks skambučio telefonu | kl.lt

A. VERYGA: SUTIKIMO DĖL SAVIIZOLIACIJOS NEBEREIKĖS, PAKAKS SKAMBUČIO TELEFONU

Gyventojų, kontaktavusių su sergančiaisiais koronavirusu, sutikimo dėl saviizoliacijos nuo šiol nebereikės, specialistai apie privalomas priemones informuos telefonu, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Nuo šiol, jei žmogus turėjo sąlytį su sergančiuoju šia infekcija, apie tai, kad jam taikoma privaloma izoliacija, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai žmogų galės informuoti ir telefonu, tai reiškia, kad nebus privaloma žmogui pasirašyti sutikimo dėl izoliacijos“, – pirmadienį per spaudos konferenciją pranešė ministras.

Anot jo, keliama viena sąlyga – kad specialistams apie privalomą izoliaciją informuojant gyventojus, telefoninis pokalbis būtų įrašomas.

Savo ruožtu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo, kad tais atvejais, kai žmogui reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, sprendimą apie gyventojo prievolę izoliuotis NVSC turi pateikti per tris dienas – iki šiol laikas nebuvo apibrėžtas, todėl kildavo nemažai nesusipratimų. Tai galioja tiek dėl grįžusiųjų iš koronaviruso paveiktų šalių, tiek ir dėl asmenų, turėjusių didelės rizikos kontaktą su sergančiuoju.

Nuo pirmadienio, anot A. Verygos, taip pat leista privalomai izoliuotiems asmenims be atskiro Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimo vykti į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus, jei jie yra iš anksto užsiregistravę.

NVSC nurodo, kad vykstantiems tirtis dėl koronaviruso ne į mobiliuosius punktus, o į gydymo įstaigas, gauti leidimą reikės ir toliau.

Atskiro epidemiologų leidimo palikti izoliacijos vietą nebereikės ir dirbantiems užsienyje, jei jie nori palikti Lietuvą nepraėjus dviems savaitėms. Šiems asmenims pakaks NVSC interneto svetainėje informuoti apie planuojamo išvykimo datą ir laiką.

Leis dalyvauti tik savo vestuvėse

Griežtinama tvarka dėl galimybių iš užsienio atvykusiems saviizoliacijoje esantiems žmonėms dalyvauti šeimos šventėse – nuo šiol bus leidžiama dalyvauti tik savo paties vestuvėse ir tik jei asmuo turės neigiamą koronaviruso testą.

„Tai reiškia, kad prašymai leisti palikti izoliacijos vietą dalyvauti artimo žmogaus vestuvėse, krikštynose ar jubiliejuje nebus svarstomi“, – pabrėžia NVSC.

Palikti izoliacijos vietą dėl artimųjų laidotuvių ir toliau bus leidžiama, tačiau toks leidimas galės būti išduotas ne ilgiau nei trims valandoms per dieną ir ne daugiau kaip 3 dienas.

NVSC duomenimis, šiuo metu izoliacijoje yra 8089 žmonės.

A. Veryga taip pat informavo, kad 13 savivaldybių yra peržengusios aukštos rizikos rodiklį, nors jis ir padidintas nuo 16 iki 25 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Jose bus vykdomi intensyvesni koronaviruso tyrimai.

Latvija nesutiko dėl 25 atvejų rodiklio, todėl Baltijos šalių burbulas išnyko

Sveikatos apsaugos ministras  sako, kad Latvija nesutiko taikyti didesnio – 25 atvejų rodiklio 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, kuriuo remiantis sudaromas paveiktų šalių sąrašas.

„Latviai nesutiko dėl 25 atvejų kriterijaus, dėl to Baltijos šalių burbulas išnyko. (...) Estija, jei gerai prisimenu, viršijo 20, tai juos latviai įtraukė į paveiktų šalių sąrašą ir iš ten atvykusiems į Latviją reikėtų izoliuotis“, – pirmadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Paklaustas, kodėl Latvijoje susirgimų koronavirusu skaičius ženkliai mažesnis nei Lietuvoje, A. Veryga sakė, kad šalys turi tam tikrų skirtumų.

„Jie neturi tokio gyventojų tankumo, tokių renginių kaip mes, yra nusistatę dviejų metrų atstumą. Kitos priemonės pas juos galioja, kurios yra griežtesnės nei pas mus. Bet čia interpretacijos klausimas, aš tikrai negalėčiau dabar teigti, kad būtent šitos priemonės ir duoda tokį rezultatą, koks yra Latvijoje“, – sakė A. Veryga.

Pagal Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenis, pirmadienį Lietuvos sergamumo COVID–19 infekcija rodiklis pasiekė 16,5 per paskutines 14 dienų 100 tūkst. gyventojų.

Tačiau, A. Veygos teigimu, reikia sulaukti penktadienio, kad paaiškėtų, ar atvykus į Latviją iš Lietuvos bus privaloma izoliacija. Ministro teigimu, išlieka tikimybė, kad Latvija į šį reikalavimą pasižiūrės lanksčiau.

„Turime sulaukti penktadienio, nes penktadienį bus žiūrima. Per savaitę visko gali įvykti, jis (rodiklis – ELTA) gali ir didesnis būti. Tik nepamirškime, kad bent jau pagal ankstesnį susitarimą, jei latviai jį nuspręstų pritaikyti, gali būti 10 proc. svyravimas į didžiąją pusę. Tai reikėtų pasiskaičiuoti, kiek tas 10 proc. būtų virš 16. 16,5 kaip ir patektų į tą ribą, kai lankstumą galima taikyti.

ELTA primena, kad nuo pirmadienio Lietuvoje padidintas rodiklis, pagal kurį nustatomas ir tvirtinamas COVID-19 paveiktų šalių sąrašas. Saviizoliacija bus privaloma grįžus tik iš šalių, viršijančių 25 susirgimo atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Konferencijos vaizdo įrašas:


Kaip jau buvo skelbta, per praėjusią parą patvirtintas 51 naujas koronaviruso atvejis, bendras susirgimų skaičius Lietuvoje siekia 3386.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 1215 asmenų, 2071 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 87 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Per praėjusią parą laboratorijose ištirtas 1382 ėminiai, iš viso iki šiol ištirta 695 tūkst. 521 mėginys.

Izoliacijoje yra 8089 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje nustatyti 229 įvežtiniai atvejai.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Mi

Tas veryga- tikras psihikos ligonis, o ne daktaras!Protingiausi Svedai!

Rodiklis

Latvių vyriausybė elgiasi atsakingai savo piliečių atžvilgiu, todėl ten mažiau atvejų ir todėl jie nesutiko dėl 25 atvejų kriterijaus, estams, atvykusiems į Latviją, teks izoliuotis. Būtų gerai, kad ir lietuviams būtų taikoma izoliacija, mažiau lakstys pas kaimynus pirkti alkoholio.

P

Plikius asilas bet pinigus moka daryt
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS