Situacija aštrėja: Šiaulių ligoninėje – dar devyni COVID-19 atvejai | kl.lt

SITUACIJA AŠTRĖJA: ŠIAULIŲ LIGONINĖJE – DAR DEVYNI COVID-19 ATVEJAI

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje antradienį nustatyti dar devyni koronaviruso atvejai, situaciją šiuo metu vertina epidemiologai, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Jo teigimu, iš viso gydymo įstaigoje, pirminiais duomenimis, jau nustatyta 11 atvejų.

„Koronavirusas, šiuo metu turimais duomenimis, patvirtintas keturiems pacientams, trims darbuotojams, dar keturi atvejai šiuo metu tiriami, informacija tikslinama“, – teigia epidemiologai.

Šiuo metu ligoninėje dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.

Respublikinė Šiaulių ligoninė – viena iš penkių pagrindinių šalies gydymo įstaigų, koordinuojančių koronaviruso valdymą.

Ligoninės vadovas Remigijus Mažeika BNS teigė, kad kol kas pagalba žmonėms bus teikiama įprastai.

„Kiekviena tokia situacija, žinoma, kad trukdo dirbti normaliai, bet svarbiausia išsaugoti paslaugų teikimą. Skubi pagalba, kalbu apie klasterį, insultų klasterį, tai tikrai bus teikiama, stacionarinė būtinoji pagalba taip pat bus teikiama“, – teigė gydymo įstaigos direktorius.

Jo teigimu, koronavirusas pasklido Neurologijos skyriuje, kuriame pirmas atvejis nustatytas pirmadienį, čia iš viso gulėjo apie 40 pacientų.

„Koronavirusas buvo nustatytas pacientei, paguldytai prieš 10 dienų. Guldymo metu buvo atliktas testas, jis buvo neigiamas, pacientė buvo gydoma ir ruošiama išsiųsti į slaugos ligoninę, todėl tyrimas atliktas dar kartą – jis parodė, kad pacientė infekuota“, – kalbėjo R. Mažeika.

Pasak ligoninės vadovo, iškart po to buvo pradėtas testuoti įstaigos personalas ir pacientai.

„Šiuo metu yra apie 50 iš viso žmonių ištestuota“, – teigė Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas.

Anot jo, saviizoliacijoje yra „nemaža dalis skyriaus“, tačiau tikslaus skaičiaus jis neįvardino.

Be kita ko, ligoninės direktorius R. Mažeika teigė, kad visi ligoninėje nustatyti atvejai yra besimptomiai, Neurologijos skyrius šiuo metu uždarytas, jo padalinys atidarytas kitame skyriuje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS