A. Tapinas pasidalijo pagalbos šauksmu: reikalinga COVID-19 persirgusio žmogaus kraujo plazma | kl.lt

A. TAPINAS PASIDALIJO PAGALBOS ŠAUKSMU: REIKALINGA COVID-19 PERSIRGUSIO ŽMOGAUS KRAUJO PLAZMA

  • 0

Žurnalistas ir visuomenės veikėjas Andrius Tapinas pasidalijo pagalbos šauksmu. 

„Sunkiai sergančiai COVID-19 ligonei, esančiai rizikos grupėje, skubiai reikalinga koronavirusu persirgusio žmogaus ir turinčio antikūnų kraujo plazma. Kraujo grupė: Pirma rezus minus (O Rh-), – feisbuke rašė A. Tapinas. –Suprantu, kad šansų nedaug, bet čia jau toks paskutinės vilties mėginimas, nes ten jau kaulų nebelaužo. Mano grupė, deja, netinka.“

Visuomenės veikėjas feisbuke pasidalijo ir Aušrinės, kurios sunkiai sergančiai mamai reikia šios pagalbos, kontaktiniais duomenimis. 

Portalo kauno.diena.lt žurnalistams susisiekus su Aušrine, ši teigė sulaukusi gausybės skambučių. „Žmonės tikrai yra geri ir pasiruošę aukoti. Gal galėtumėte paviešinti, kad žmonės važiuotų į Santaros klinikas ir ten donuotų, nes man skambina ir aš juos vistiek nukreipiu į Santaros klinikas. Aš negaliu žmonių atsivežti į ligoninę, nors ir labai norėčiau“, – portalui pasakojo kaunietė Aušrinė. 

Moteris pasakojo, kad jos mama serga labai sunkiai. „Mūsų tikslas yra pasiekti, kad mamai taikytų šį gydymą – dabar reikia medikus įtikinėti – o tada svarbu, kad šios kraujo plazmos jau būtų. Santaros klinikų centre tos kraujo plazmos nėra daug, tad ieškome atsarginio varianto, kad jeigu paskirtų tokį gydymą, kad mes iškart turėtume iš ko tą kraują paimti“, – pasakojo moteris. 

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centro kontaktai:

Vilnius, Santariškių g. 2

Tel.: 867600078, 868862707

El.paštas: donorai@santa.lt

Donorų priėmimo laikas:

Pirmadienis: 8:00 – 20:30

Antradienis: 8:00 – 19:30

Trečiadienis: 8:00 – 19:30

Ketvirtadienis: 8:00 – 20:30

Penktadienis: 8:00 – 16:30

Šeštadienis: 9:00 – 15:30

COVID-19: tapk imuninės plazmos donoru: tavokraujas@santa.lt

Publikavus tekstą, pašnekovė pranešė, kad į jos pagalbos prašymą atsiliepė pakankamai žmonių. „Kraujas yra rastas. Ačiū visiems susisiekusiems ir pasidalinusiems. Kai jau galėsiu, papildysiu rezervus savo grupės krauju“, – įrašą feisbuke atnaujino A. Tapinas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS