A. Veryga: jei per savaitę situacija nesistabilizuos, galimi papildomi apribojimai | kl.lt

A. VERYGA: JEI PER SAVAITĘ SITUACIJA NESISTABILIZUOS, GALIMI PAPILDOMI APRIBOJIMAI

Papildomų apribojimų įvedimas galėtų būti svarstomas tuo atveju, jeigu per savaitę nuo karantino įvedimo situacija netaps stabilesnė, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Jeigu per savaitę nuo karantino įsigaliojimo nepamatysime situacijos stabilizacijos, tada ir bus galvojama apie papildomas priemones“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Veryga.

Karantinas Lietuvoje trims savaitėms įvedamas nuo šeštadienio.

Bus draudžiama viešojo maitinimo įstaigų ir pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus maisto tiekimą išsinešimui. Sporto varžybos turės vykti be žiūrovų, kiti renginiai bei žmonių susibūrimai draudžiami, parduotuvės gali tęsti veiklą ribodamos klientų srautus. Viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, bus privalomos kaukės.

Pasiektos COVID-19 testavimo pajėgumų ribos

Šalies laboratorijoms penktadienį paskelbus, kad yra pasiektos COVID-19 testavimo pajėgumų ribos, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sako, kad testavimo apimčių plėsti nebėra kaip.

„Mes jau ir taip pasiekėme tokius pajėgumus, apie kuriuos sunku buvo net įsivaizduoti. Yra ištirta kone 15 tūkst. mėginių. Tad plėsti (COVID-19 tyrimų apimčių – ELTA) mes jau neturime kur, nes mus riboja ir žmogiški ištekliai, ir techniniai ištekliai“, – teigė ministras.

Visgi A. Veryga pažymėjo, kad ieškoma alternatyvių būdų, kaip būtų galima praplėsti koronaviruso testavimo apimtis.

„Aišku, yra ieškoma tolimesnių sprendimų. Vieną iš jų esu minėjęs – tai grupiniai testavimai, kurie leis šiek tiek nukrauti laboratorijas. Ieškoma ir tam tikrų technologinių sprendimų. Bet kol jie nėra rasti ar patvirtinti, turime suprasti, kad testavimo apimčių mes šiai dienai plėsti nebegalime“, – tikino jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ВЛАДИМИР

ВРЕТЕ ВСЕ

Grandrapi so vid 19

Aurelijau. Lapkričio 16 dieną tave apribos ketveriems metams. Susitaikyk su tuo

SUSIJUSIOS NAUJIENOS