Vilkaviškyje apsilankęs A. Dulkys akcentavo pavėžėjimo reikšmę ir aptarė medikų krūvius | kl.lt

VILKAVIŠKYJE APSILANKĘS A. DULKYS AKCENTAVO PAVĖŽĖJIMO REIKŠMĘ IR APTARĖ MEDIKŲ KRŪVIUS

Pirmadienį, vasario 6 dieną, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankėsi Vilkaviškyje, kur susitiko su greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties, pirminės sveikatos priežiūros centro ir ligoninės darbuotojais. Ministras domėjosi, kaip vyksta Vilkaviškyje GMP stoties prijungimas prie nacionalinės tarnybos, kaip sprendžiamos eilių problemos bei su kokiais iššūkiais susiduria gydymo įstaigos.

Šiuo metu centralizuojama greitosios medicinos pagalba, kuriama vieninga tarnyba, kuri startuos vasarą. Susitikimo su Vilkaviškio GMP darbuotojais metu ministras akcentavo, kad pereinamuoju laikotarpiu svarbu nuraminti darbuotojus ir gyventojus dėl darbo sąlygų ir paslaugų teikimo.

„Greitųjų medicinos pagalbos stočių darbuotojų darbo krūvis ir atlygis skirtingose šalies vietose skiriasi kartais, centralizavimas padės išlyginti šiuos netolygumus, sukuriant vienodai geras darbo sąlygas visiems. Šiuo metu didžiausias iššūkis kyla iš savivaldybių pusės – pereinamuoju laikotarpiu, kol galutinai viską perims kuriama centralizuota valstybės organizacija, egzistuoja rizika, kad gal būti stabdomos arba mažinamos būtinosios išlaidos ir investicijos į greitąją pagalbą, taip silpninant paslaugų teikimą. Asmeniškai per susitikimus su vietos valdžia raginu nežaisti pacientų sveikata ir gyvybėmis bei nebloginti sąlygų GMP darbuotojams“, – susitikime kalbėjo ministras.

A. Dulkys atkreipė dėmesį, kad popiet pirminės sveikatos priežiūros centre buvo vos vienas kitas pacientas. Ministrui domintis, kodėl taip yra, gydymo įstaigos vadovai informavo, kad didžioji dalis pacientų srauto yra iš rajono ir jie yra priklausomi nuo autobusų grafikų. 

„Mažėjant susisiekimo apimtims rajonuose ir augant pagyvenusių žmonių skaičiui, vis didesnį aktualumą įgauna pavėžėjimo paslauga. Tai, ką šiandien išgirdau, tik įrodo, kad nacionalinio pavėžėjimo modelio kūrimas yra savalaikis. Plėtojant jį, ne tik bus padidintas medicinos paslaugų prieinamumas gyventojams, tačiau tai prisidės ir prie eilių mažinimo, nes gyventojai galės rinktis jiems patogesnį konsultacijų laiką“, – teigė A. Dulkys.

Ministras susitikime su šeimos gydytojais atkreipė dėmesį į didelį jiems tenkantį krūvį. Pas neretą šeimos gydytoją prisirašiusių pacientų skaičius viršijo 2,1 tūkst., kas gerokai daugiau nei optimalus krūvis.

„Šeimos gydytojai yra sveikatos sistemos pagrindas, todėl svarbu juos tausoti. Regionuose nemaža dalis jų yra vyresnio amžiaus. Vilkaviškis čia ne išimtis. Pacientai turi teisę rinktis šeimos gydytoją, bet administracijos atsakomybė subalansuoti krūvius vadybinėmis ir komunikacinėmis priemonėmis“, – susitikime teigė ministras.  

Ministras susitikimo metu apžiūrėjo ir ligoninės patalpas. Vilkaviškio ligoninės patalpos atnaujintos, čia įrengtas naujas pediatrijos skyrius, geriatrija, laboratorija. Ministras susitikimo metu akcentavo, kad rajonų ligonines didesnės investicijos pasieks, kai bus susigrąžinti pacientai – šiai dienai Vilkaviškyje apie ketvirtadalis pacientų važiuoja konsultacijų į kitus miestus.

Ministras planuoja ir toliau lankytis šalies gydymo įstaigose, spręsdamas medicinos paslaugų prieinamumo klausimus bei mažindamas biurokratinius reikalavimus medicinos personalui. 

GALERIJA

  • Vilkaviškyje apsilankęs A. Dulkys akcentavo pavėžėjimo reikšmę ir aptarė medikų krūvius
  • Vilkaviškyje apsilankęs A. Dulkys akcentavo pavėžėjimo reikšmę ir aptarė medikų krūvius
  • Vilkaviškyje apsilankęs A. Dulkys akcentavo pavėžėjimo reikšmę ir aptarė medikų krūvius
  • Vilkaviškyje apsilankęs A. Dulkys akcentavo pavėžėjimo reikšmę ir aptarė medikų krūvius
  • Vilkaviškyje apsilankęs A. Dulkys akcentavo pavėžėjimo reikšmę ir aptarė medikų krūvius
SAM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (7)

taip

Dalinuosi patirtimi,, sausio 17 dieną važiavau su kaimynę į Kauną pas nerologus, kaimynė į klinikas, aš privačiai, tiesiog viena mašina važiuoti ekonomiškiau, abiems paskyrė magnetinį rezonansą, privatus gydytojas net manęs paklausė ar mes spėsime nuvažiuoti per pusvalandį iki Šilainių, o Klinikose liepė užsiregistruoti magnetiniam rezonansui, eilė buvo 15 dienų, Tai šito ministerijos darbuotojai nežino,žino , bet kaip judinsi,draugus.Va taip , iš kur eilės

nu

vienu zodziu pasivezino iki kaimo ir pamuilavo. taip darbo diena ir praejo nx

Pavežėjimas

Prasmingiausias pavežėjimas į morgą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS