Apklausa: daugiau nei pusė žmonių nepalaiko 100 eurų išmokos senjorams už skiepą | kl.lt

APKLAUSA: DAUGIAU NEI PUSĖ ŽMONIŲ NEPALAIKO 100 EURŲ IŠMOKOS SENJORAMS UŽ SKIEPĄ

Daugiau nei pusė apklaustųjų nepalaiko vienkartinės 100 eurų išmokos nuo koronaviruso pasiskiepijusiems 75-erių ir vyresniems senjorams, rodo spalį BNS užsakymu atlikta „Vilmorus“ visuomenės nuomonės apklausa.

59,8 proc. respondentų teigė nepritariantys ar greičiau nepritariantys tokioms išmokoms, 26,5 proc. apklaustųjų jas palaikė, o dar 13,7 proc. žmonių neturėjo nuomonės.

Vertinant apklausos rezultatus pagal visus šešis kriterijus – amžių, lytį, išsilavinimą, pajamas, socialinę padėtį ir gyvenamąją vietą – nepritariančiųjų visais atvejais buvo daugiau nei pusė.

Jaunimas – lakmuso popierėlis

Pasak „Vilmorus“ vadovo sociologo Vlado Gaidžio, apklausos rezultatus puikiai iliustruoja pastaruoju metu matomos skiepijimosi tendencijos – nors išmoka skiriama, žmonės vakcinuotis nesuplūdo.

Jo teigimu, jaunesnio amžiaus žmonės šioje apklausoje yra savotiškas indikatorius: „Jei jaunimas, kuriam paprastai negaila nieko, o ypač pensininkams, sprendžiant iš kitų tyrimų, pasisakė neigiamai, tai aš sakyčiau, kad čia pats principas logiškai yra nepriimtinas.“

„Jiems greičiausiai kyla klausimas, kodėl valdžia turi finansuoti tuos, kurie patys savo sveikata nesirūpina? Kodėl valdžia turi mokėti? Juk pats už savo sveikatą atsakai“, – kalbėjo V. Gaidys.

Jis taip pat teigė, kad įtakos rezultatams turėjo ir tai, jog didžioji žmonių dalis jau yra pasiskiepijusi, tad išmoka vien iki šiol nepasiskiepijusiems senjorams ir dėl to gali atrodyti neteisinga. Be kita ko, šios išmokos nepalaikė net patys apklausoje dalyvavę pensininkai.

„Tiek pensininkams, tiek visiems kitiems, matyt, norisi, kad išmoką gautų visi pasiskiepiję, o ne tik maža grupė“, – svarstė sociologas.

Kiek daugiau nei pusė – 57,6 proc. – jaunesnių nei 29-erių metų žmonių nepritarė 100 eurų išmokai. Tuo metu tarp vyresnių nei 70-ies tokių buvo 53,1 proc., o tarp visų pensininkų – 53,6 procento.

V. Gaidys atkreipė dėmesį, kad 100 eurų išmokos senjorams nepalaikė ir valdančiųjų elektoratas.

Praėjusią savaitę premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė teigė, kad numatyta 100 eurų išmoka neturėjo didelio poveikio skatinant vyresnius nei 75-erių žmones skiepytis nuo COVID-19. Pasak jos, senjorai kartoja argumentus, jog niekur neina, su niekuo nesusitinka, todėl virusas jiems nėra pavojingas, be to, baiminasi nepageidaujamų reakcijų ir vakcinos poveikio sveikatai.

100 eurų vienkartinė išmoka skiriama 75-erių ir vyresniems senjorams, nuo rugsėjo iki gruodžio pasiskiepijusiems dviem dozėmis, bei tiems, kurie iki kitų metų balandžio pasiskiepys sustiprinančia doze.

Ž. Gudlevičienė vyresnio amžiaus žmones, norinčius minėtosios finansinės paskatos, ragina per artimiausias dienas suskubti pasiskiepyti, jog iki gruodžio spėtų gauti ir antrąją dozę.


Tikslūs tyrimo rezultatai:

Klausimas: Ar pritariate, ar nepritariate, kad būtų skirta 100 eurų išmoka naujai nuo COVID-19 pasiskiepijusiems arba sustiprinančiąją dozę gavusiems vyresniems nei 75 metų gyventojams?

Atsakymai: pritariu – 12,6 proc.; nepritariu – 42,9 proc.; greičiau pritariu – 13,9 proc.; greičiau nepritariu – 16,9 proc.; sunku pasakyti – 13,7 procento.

Apklausa vykdyta spalio 15 – 22 dienomis. Akivaizdiniu interviu ir interviu telefonu apklaustas 1 tūkst. 18 ir vyresni Lietuvos gyventojų. Maksimali jos paklaida siekia 3,1 procento.

Rašyti komentarą
Komentarai (28)

Chi

100 eurų geriau reikėjo skirti besiskiepijančiam jaunimui, tikrai būtumėt laimėję. Senjorus skiepytis dažniausiai atveža vaikai, o jiems tokia paskata atrodo bevertė.

Razinka

Jei manote, kad skiepas Jus apsaugos, klaida,tie , kurie nebėgame skiepų, esame besirūpinantys savo sveikata pastoviai ir ja toliau rūpinsimės, kad nereikėtų adatų su skubos tvarka patvirtintais preparatais, ;laikomės visų higienos ir atstumą reikalavimų ir stipriname imunitetą, kiek tam turime žinių, taigi , negražu, kad jei apsirgsime, mūsų negydys, čia visai nesuprantama "politika", nes mus galimai ir užkrės skiepytieji. Na o 100 eur tai jau tikras cinizmas, labiausiai sukelentis įtarimus, kad čia kasžkas darosi jau nebegerai, kas tai, sužinosime po daugelio metų, o kai kas to nesužinos ,nes ......

Kaunietis

Yra žmonių, kurie nepripažįsta mokslo, kurie veltui trynė suokus mokyklose. Tai mūsų tamsioji pusė - žmonės savo kūnu skiriasi labai mažai, bet protiniai jų skirtumai didžiuliai. Ir neverta ginčytis su idiotais, kurie įsitikinę, kad tik jie teisūs. Tai tuščias laiko gaišinimas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS