Apsisprendę veiklą vykdyti tik turintiesiems galimybių pasus turės apie tai pranešti NVSC | kl.lt

APSISPRENDĘ VEIKLĄ VYKDYTI TIK TURINTIESIEMS GALIMYBIŲ PASUS TURĖS APIE TAI PRANEŠTI NVSC

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša, kad jau nuo pirmadienio, rugpjūčio 16 d., verslo įmonės galės pasirinkti, ar aptarnauti visus, ar tik galimybių pasą turinčius klientus nelaukiant rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas.

Apie tokį savo apsisprendimą verslo įmonės turės pranešti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) užpildydamos deklaraciją, kurią galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu https:nvsc.lrv.lt/deklaracija.

Pateikdami šią deklaraciją veiklos vykdytojai įsipareigoja paslaugas teikti ar aptarnauti tik tuos asmenis, kurie turi galimybių pasą. Ši deklaracija suteikia galimybę ūkio subjektams teikiant paslaugas ir aptarnaujant asmenis, nesilaikyti kitų operacijų vadovo sprendimuose nustatytų reikalavimų, tokių kaip kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, ploto ribojimai, lankytojų srautų valdymas. Šie reikalavimai tampa rekomendacinio pobūdžio. Tuo tarpu teikiant paslaugas visiems asmenims, nepriklausomai nuo to, ar jie turi galimybių pasą, ar ne, šių reikalavimų laikytis būtina.

Atkreipiame dėmesį, kad galimybės atšaukti šios deklaracijos nėra, tai reiškia, kad nusprendus vykdyti veiklą tik galimybių pasą turintiems asmenims, šio principo turės būti laikomasi iki pat rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas visiems.

Apie tai, kad įmonė aptarnauja tik asmenis, atitinkančius galimybių paso kriterijus, bus būtina paskelbti prie įėjimo į veiklos vykdymo vietą pateikiant ne mažesnio nei A4 formato lankytojams gerai matomą užrašą.

Ekstremaliosios situacijos metu įmonės yra tikrinamos, kaip jos laikosi nustatytų reikalavimų, susijusių su COVID-19 valdymu. Atliekant patikrinimus deklaracijas pateikusiose įmonėse bus vertinama, ar įmonės tikrai reikalauja iš lankytojų galimybių pasų, tačiau netikrinami kiti aspektai, kurie, kaip minėta šioms įmonėms tampa rekomendaciniai (kaukių dėvėjimas, srautų valdymas, atstumų laikymasis ir kiti).

Tikrinimus atlieka NVSC, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė darbo inspekcija, Policijos departamentais, savivaldybių administracijos ir kitos institucijos.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

AL KAPONĖ

" JEI PROBLEMA NELIEČIA MANE JI MAN NEIDOMI": TAIGI: MAISTO VAŽIUOSIU Į LENKIJĄ , TEN TRIS KARTUS PIGIAU IR NEREIKIA TO ŠUNIŠKO PASO...KIRPTIS Į NAMUS EISIU Pas pažįstamą kirpėją, sporto klubus lankysiu pogrindinius. jų pakankamai yra daug........

RASA

Pagal kastas, nužmogėjimas visiškas

<<>>

Va pas tuos ir neisiu, nebeisiu, net jei po to situacija pasikeis. Rasiu, pas ką nueiti, ne visi verslininkai išgamos.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS