Ar reikia išmaniųjų elektros, dujų, šilumos, vandens skaitiklių? | kl.lt

AR REIKIA IŠMANIŲJŲ ELEKTROS, DUJŲ, ŠILUMOS, VANDENS SKAITIKLIŲ?

Netrukus turėtų paaiškėti, ar visame šalies komunaliniame sektoriuje galėtų būti diegiama išmanioji apskaita, sako energetikos viceministras.

Egidijus Purlys teigia, kad birželio pabaigoje tikimasi gauti vertinimus, kiek naudos iš to būtų vartotojams.

„Ieškome tų sinergijos galimybių diegiant visuose sektoriuose išmaniąją apskaitą ne tik elektros srityje. Skaičiuojame, vertiname. Tikimės, šio pusmečio pabaigoje turėti atliktus vertinimus, kiek tos naudos galima gauti vartotojams, (išmaniąją apskaitą – BNS) diegiant bendrai visame komunaliniame sektoriuje“, – Seime šią savaitę vykusiose diskusijoje apie šilumos ūkio problemas sakė E. Purlys.

Studiją dėl komunalinių paslaugų vartojimo apskaitos prietaisų modernizavimo sąnaudų ir naudos vertinimo Energetikos ministerija užsakė šį sausį.

Ministerija tikisi sužinoti, ar naudinga vienu metu diegti išmaniąją apskaitą elektros, dujų, šilumos, karšto ir šalto geriamojo vandens vartotojams.

Valstybės valdomos grupės „Lietuvos energija“ įmonė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) jau pradėjo įgyvendinti daugiau nei 200 mln. eurų vertės išmaniųjų elektros skaitiklių įrengimo projektą. Bendrovė kovo pradžioje paskelbė 1,76 mln. skaitiklių pirkimo bei sistemos IT sprendimų konkursą.

10 metų trukmės sutartis su konkurso laimėtoju, tikimasi, bus pasirašyta pirmąjį 2020 metų ketvirtį. Masinį skaitiklių diegimą numatoma pradėti tų pačių metų ketvirtąjį ketvirtį ir baigti 2023 metų pabaigoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (38)

Anvaras

nereikia

Viskas aisku

Jeigu jau skyrė tuos milijonus išmaniems skaitliukams, vadinasi labai greitai bus išmaniai, su kaupu, išieškoti iš gyventoju. Čia net niekas neklausė ir neklaus, ar reikia žmogeliui, ar ne, kaip su independitu.

Pilietis

Jei tų išmaniųjų prietaisų maitinimą pajungs nuo vartotojo elektros tinklo, kaip kad dabar daro daugelyje daugiabučių namų įvaduose, tai tolygu apvaginėjimui. Juk paprastam žmogui nekiltų mintis ateiti pas kaimyną ir pareikšti: aš atidarau šiame name mezgyklą, todėl naudosiu tavo elektrą. Dar suprasčiau, jei už sunaudojamą vandenį ar šilumą ta dalimi, kur naudoja mano elektros energiją, padarytų nuolaidą teikiamai paslaugai, - tada būtų teisinga.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS