Po pirmojo Seimo rinkimų turo antroje vietoje esančių socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius kol kas nesiima vertinti dabartinės Vyriausybės parengto kitų metų biudžeto projekto. Anot jo, kitąmet reikėtų skatinti ekonomikos plėtrą bei kelti klausimą dėl algų biudžetininkams.
„Labai sudėtinga vertinti, kada nematai viso įstatymo projekto. Kada mes jau turėsime visą projektą, tada bus galima konkrečiai kalbėti ir diskutuoti. Bet taip pat dar būtų klausimas, kaip bus su darbo užmokesčio dalimi, ypač tose biudžetinėse institucijose, kuriose žmonės šiuo metu gauna tik minimalią mėnesio algą. Kaip su šitais straipsniais, ar bus augimas kitais metais, ar nebus? Puikiai suprantame, kad išlaidos visiems gyventojams didėja“, - Lietuvos radijo laidoje trečiadienį sakė A. Butkevičius.
Jis teigė, jog nerimą kelia euro zonos šalių būklė.„Man kelia šiokį tokį nerimą dėl euro zonos šalių atsigavimo. Buvo išsakytas nerimas, kad kitais metais euro zonos šalyse toliau gali tęstis tos pačios finansinės problemos ir kol kas nematoma, kaip jos bus išspręstos. Išoriniai veiksniai gali paveikti ir mūsų šalies ekonomiką“, - sakė A. Butkevičius.
Todėl, anot jo, Lietuva turi stengtis gaivinti savo ekonomiką.„Manau, kad mes turime būti optimistai ir stengtis, kad ekonomika Lietuvoje kuo greičiau atsigautų. Jeigu kalbame apie viešąjį sektorių, tai čia galima kalbėti apie Europos Sąjungos lėšų panaudojimą infrastruktūros plėtrai. Manau, kad ateinančiais metais tam suma nemažėja, o gal net truputį ir padidėja. Svarbiausia, kad šitos lėšos būtų nukreiptos, kad duotų kuo didesnę kapitalo grąžą ir stimuliuotų ekonomikos vystymąsi ilgalaikiame procese“, - sakė A. Butkevičius.
Vyriausybė antradienį pritarė 2013 metų biudžeto projektui ir teikia jį Seimui. Tačiau naujas Seimas ir Vyriausybė neabejotinai jį koreguos.Socialdemokratų partija po pirmojo turo yra antra, surinkusi 18,38 proc. ir užsitikrinusi 15 mandatų Seime.
Partijos pirmininkas A. Butkevičius jau laimėjo pirmame ture vienmandatėje Vilkaviškio apygardoje.Po pirmojo turo derybas dėl valdančiosios koalicijos pradėjo trys dabartinės opozicijos partijos - Darbo, Socialdemokratų ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos.
Naujausi komentarai