A. Butkevičius: nekilnojamojo turto mokestinę vertę reikia perskaičiuoti kasmet | kl.lt

A. BUTKEVIČIUS: NEKILNOJAMOJO TURTO MOKESTINĘ VERTĘ REIKIA PERSKAIČIUOTI KASMET

Seimo narys Algirdas Butkevičius siūlo, kad nekilnojamojo turto mokestinė vertė būtų perskaičiuojama kiekvienais metais, o ne kas penkerius metus kaip yra dabar.

Jis įregistravo tokį pasiūlymą Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimo projektui. Pasiūlymu siekiama sudaryti prielaidas tikslesnės, realią vertę atitinkančios nekilnojamojo turto mokestinės vertės nustatymui.

„Norint adekvačiai ir teisingai apmokestinti nekilnojamąjį turtą, visų pirma turi būti nustatyta reali jo vertė, todėl siūlau, kad nekilnojamojo turto mokestinės vertės būtų perskaičiuojamos kiekvienais metais, o ne kas penkerius  metus kaip yra dabar. Tai leistų operatyviau atspindėti pokyčius nekilnojamojo turto rinkoje“, – įsitikinęs A. Butkevičius.

Pagal galiojančią tvarką, vidutinę nekilnojamojo turto rinkos vertę Registrų centras perskaičiuoja kiekvienais metais, tačiau šios vertės mokestinėms vertėms prilyginamos tik kas penkerius metus.

„Kitas mano pasiūlymas – suteikti teisę individualų turto vertinimą inicijuoti ir Valstybinei mokesčių inspekcijai. Šiuo metu tokią teisę turi tik mokesčių mokėtojas, kuris, suprantama, kreipiasi dėl individualaus įvertinimo tik tuo atveju, jei turtas yra pervertintas. Tuo tarpu kitu atveju – jei turto vertė pernelyg maža – jokių veiksmų nesiimama, nes mokesčių mokėtojas inicijuoti pervertinimą nesuinteresuotas, o valstybės institucijos tokių įgaliojimų neturi“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme yra numatyta galimybė mokesčių mokėtojui teikti prašymą Registrų centrui mokestine verte laikyti individualaus vertinimo būdu nustatytą turto vertę, jeigu ji daugiau kaip 20 proc. skiriasi nuo vertės, nustatytos atlikus masinį vertinimą. Analogiškos teisės vietos mokesčių administratorius neturi.

Turto vertinimo ekspertų nuomone, pasitaiko, jog nekilnojamojo turto rinkos kaina skiriasi 20–40 procentų, lyginant su Registrų centro nustatoma turto verte, ar net daugiau. Seimo narys A. Butkevičius primena viešai skelbtą pavyzdį, kai žurnalistai, remdamiesi Registrų centro duomenimis, patikrino kelių atsitiktinių butų kainas Vilniaus Senamiestyje, Stiklių gatvėje.

Paaiškėjo, kad dažniausiai pasitaikanti butų vertė siekė apie 80–100 tūkst. eurų, retkarčiais – daugiau, tačiau žurnalistams per atsitiktinę paiešką Registrų centro duomenų bazėje nepavyko aptikti nė vieno buto, brangesnio nei 220 tūkst. eurų. A. Butkevičiaus įsitikinimu, tai tik patvirtina, kad Registrų centro nustatomos rinkos vertės ne visada atitinka realybę.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Algirdas

Sededamas Seime be jokio darbo visai nupušo, kad nebesugeba pasiūlyti ką nors inovatyvaus. Priešingai suka galvą kaip nieko nedarant iš žmonių atimti ir kuo daugiau. Sunku suprasti kaip toks bebras vadovavo Vyriausybei ir visai raudonųjų bebrų partijai? Matomai geresnių neturėjo.

Ką gi

šitame pasiūlyme dar trūksta vieno "mažmožio", kad kas metai būtų pagal Euro nuvertėjimą atitinkamai indeksuojami ir piliečių banko indėliai, priešingu atveju pensininkai, gyvenantys iš santaupų" gana greitai bus išvaryti iš butų, o gal šis "išponėjes" to ir siekia....

F

Prabilo teisngasis uosuotas bebras,kavokis kause nepykines zmoniu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS