D. Kreivys: ieškoma būdų, kaip padėti įmonėms dengti išaugusias energijos sąnaudas | kl.lt

D. KREIVYS: IEŠKOMA BŪDŲ, KAIP PADĖTI ĮMONĖMS DENGTI IŠAUGUSIAS ENERGIJOS SĄNAUDAS

Energetikos ministras sako, kad ieškoma, kaip padėti šalies įmonėms, kurioms trūksta apyvartinių lėšų, apmokėti pabrangusių elektros, šildymo, dujų sąskaitų.

Dainius Kreivys sako nepalaikąs verslo siūlymo stabdyti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) mokesčio rinkimą, nors elektros kainos pakilo į neregėtas aukštumas.

„Be abejo, iškyla didžiulė problema, kad kai kurios įmonės neturi apyvartinių lėšų, tokios masės pinigų pakilusiems energetikos resursams apmokėti“, – antradienį nacionaliniam transliuotojui LRT pripažino D. Kreivys.

„Klausimas yra sprendžiamas su Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir mes toj darbo grupėje esame, ieškosime būdų, kaip toms įmonėms, kurios susiduria su... kaip, pavyzdžiui, Stiklas“ ir kitoms, padėti“, – žadėjo ministras. 

Tačiau D. Kreivys abejoja, ar ir esant tokioms aukštoms elektros kainoms būtų galima stabdyti VIAP rinkimą, ką siūlo verslas.

„VIAP sumokamas atsinaujinančių išteklių plėtotojams. Valstybė yra įsipareigojusi dalį tos elektros energijos kainos, kurią jie pagamina papildomai, kompensuoti, papildomai pridėti. Jeigu mes tų pinigų nemokame, automatiškai valstybė nevykdo savo sutarčių, kurias yra sudariusi su toms įmonėmis, kurios plėtoja atsinaujinančiąją energetiką. Turbūt visi norime, kad sutartys, kurias esame pasirašę, būtų vykdomos. Taip ir verslas tikisi, kad VIAP juos pasieks“, – teigė ministras. 

Be kita ko D. Kreivys pabrėžė, kad energetikos, visų pirma elektros energijos resursai yra pabrangę visoje Europoje, todėl įmonių veikloms sąlygos yra vienodos.

„Dabar tokias (elektros – BNS) kainas turime visoje Europoje, turbūt ir pasaulyje, kainos yra labai aukštos, visur verslas turi tokias pačias kainas, todėl realiai mūsų verslo konkurencingumas nėra sumažėjęs“, – teigė ministras.

D. Kreivo teigimu, dabar Lietuva pasigamina tik 30 proc. visos reikalingos elektros energijos. Energetikos ministerija yra parengusi planą, kad iki 2030 metų elektros energijos gamyba iš vėjo ir saulės atsinaujinančių išteklių bus padidinta iki 80 proc. 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Joe the cowboy

Lietuvele eilini karta paliko durniaus vietoje prisilojus...

Tegul dengia

tie kurie sušiko visą energijos tiekimo sistemą. Tai yra - tu ir tavo daugiametė gauja. Jeigu vietoje savo šalies žmonių gerovės varot juodą ir agresyvią užsienio politiką, nenorit tartis su išteklių turėtojais vien todėl, kad jums jie nepatinka(ar yra Amerikos uždrausti), tai nereikia užkraut pridarytų problemų ant sunkiai gyvenančių eilinių žmonių ar tyliai juos ,,įkeist užsienio bankams" už paskolas kosminiais procentais. Panašu kad jau visa Europa pradeda vykdyti kenksmingą politiką, kai vietoje šalių draugiškos kaimynystės skatinama nesantaika ir konfrontacija naudojant labjausiai socialiai neapsaugotus savo visuomenių sluoksnius. SU RUSU SUTARTIS SUDARYKIT SAVO SUDIŠKO HONORO NELAIKĘ,DB'ILAI! Putinas taigi gražiuoju siūlo.

Patyręs

Mano giliu įsitikinimu, tai čia Rusija, savo dujas varydma į Europą - tuo norvegiškųjų kainas ir sukelia. Ar ne?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS