Darbo paieškos išmokas gavusiems bedarbiams siūloma papildoma parama | kl.lt

DARBO PAIEŠKOS IŠMOKAS GAVUSIEMS BEDARBIAMS SIŪLOMA PAPILDOMA PARAMA

Iki šių metų pabaigos apie 25 mln. eurų siūloma investuoti į niekada nedirbusių ir neregistruotų bedarbiais gyventojų, kurie dėl koronaviruso krizės gavo darbo paieškos išmokas, įtraukimą į darbo rinką.

Šie žmonės būtų įtraukti į tą pačią grupę, kurioje yra ir piniginės socialinės paramos gavėjai, nėščios moterys, grįžę iš laisvės atėmimo vietų asmenys, vyresni kaip 40 metų gyventojai, prekybos žmonėmis aukos, priklausomi nuo narkotinių, pabėgėliai, politiniai kaliniai ir tremtiniai.

Tokių Užimtumo įstatymo pataisų autorius buvęs „valstietis“ socialinės apaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad pataisos svarbios valdant nedarbo situaciją Lietuvoje po karantino.

„Turėtume įdėti maksimalias pastangas šiuos žmones įtraukti į darbo rinką, o ne išmokėjus išmokas vėl juos grąžinti į pilkąją zoną, šešėlį. Turime istorinę galimybę bent dalį tų žmonių integruoti į darbo rinką“, – pristatydamas pataisas teigė L. Kukuraitis.

Jeigu jie nenorės dirbti, nepretenduos ir į paramą.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovas Mindaugas Lingė įsitikinęs, kad nenorintys dirbti žmonės dėl valstybės pagalbos, kad susirastų darbą, nesikreips.

„Jeigu jie nenorės dirbti, nepretenduos ir į paramą“, – BNS prognozavo komiteto vadovas.

Tačiau jis pripažįsta, kad žmonių, kurie ilgai ar niekada nedirbę, įsiliejimo į darbo rinką efektingumas priklausys nuo to, kiek įdarbinimo priemonėms bus skirta lėšų.

M. Lingė taip pat įspėja, kad tie žmonės konkuruos su kitais darbo neturinčiais ir ieškančiais gyventojais.

Socialdemokratas Algirdas Sysas pataisą pavadino „netaiklia“ ir teigia, kad ji gali skatinti toliau neieškoti darbo.

L. Kukuraitis priminė, kad dėl šios išmokos Užimtumo tarnyboje registravosi daugiau negu 40 tūkst. žmonių, kurie iki tol nebuvo aktyvūs darbo rinkoje – nei dirbo, nei buvo registruotais bedarbiais. Tačiau jis taip pat pastebėjo, kad tokių žmonių perpus sumažėjo balandį, kai išmokos gavimui buvo nustatyti griežtesni reikalavimai.

Užimtumo tarnybos skelbiamais duomenimis, šiuo metu apie 100 tūkst. (40,8 proc.) šalies darbingo amžiaus gyventojų yra registruoti ilgalaikiais bedarbiais, kai prieš metus jų buvo 33,6 tūkst. (17,4 proc.).

„Toks pokytis yra labai rimta pandemijos pasekmė“, – tvirtino L. Kukuraitis.

Pasak jo, į darbo paieškos išmokos gavėjų įtraukimui į darbo rinką planuojama investuoti 25 mln. eurų – jie sutaupyti mėnesiu sutrumpinus subsidijų, mokamų dėl prastovų, skyrimą.

Jeigu Seimas pataisas priimtų, finansavimas būtų skiriamas įvairių užimtumo didinimo programų įgyvendinimui.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Jonui

O ką tu gali pasiūlyti tiems bėdžiams, kurie negali ar nesugeba išsilaikyti? Pagriovyje numirt? Ar patiems kolektyviai pasikart centrinėse miestų aikštėse? Matyt niekad nesi atsidūres panašioje padėtyje arba sėdi gaudamas normalią pensiją su priedais ir lengvatom, o gal netgi rentą? DIDELĮ PLIUSĄ TURĖTUME JEIGU PRIVERSTUME SAVO NIEKŠUS VALDANČIUOSIUS VISŲ PIRMA RŪPINTIS LIETUVOS PILIEČIAIS, O TIK PASKUI BANKAIS, OLIGARHINIAIS, STAMBIAISIAIS VERSLAIS (jų zadanijom) IR KAIMYNINIŲ ŠALIŲ GRIOVIMO FINANSAVIMAIS. O gal tau šitų bėdoje atsidūrusių žmonių iš Darbabiržės( jokia čia ne Užimtumo tarnyba) grašiai yra didesni už pvz.beveik 3 MILIJARDUS skiriamus nereikalingai ginkluotei? Ar už INDOPENDOS SD išlaikymą, kuris nuo pat pradžių yra nuostolingas ir kur į dieną ..sudega" apie 180 000EURŲ? Pasiskaičius tokių budulių kaip tu pezėjimų, tikrai norisi galvoti, kad mano Lietuvoje gyvena didžioji dauguma beviltiškų, bepročių idiotų

Jonas Lietuvis

Tokios ir visokios nemąstančių o skubančių padėti pliusiuką valdininkų ,atseit jie dirba , veikla turi priešingą poveikį Lietuvą kuriančių žmonių atžvilgiu. Įvairios begalvių prigalvotos programos , suteikia bonusą gavusiems ir jie gali dirbti dempinguodami arba nekonkuruodami. Normaliai dirbantys kad išsilaikyti turi dirbti juodai ir slėpti mokesčius . Kiti tokia proga priversti bankrutuoti ir ateiti prašyti bedarbio pašalpos. Tad sumum sumamarum šita įstaiga kuria nuostolius valstybei , ir ją visiškai panaikinus , turėtume didelį pliusą , o jos vietoje keli valdininkai puikiai ir be nesąmoningos veiklos užtikrintų būtinas funkcijas.

Morganai

Apie būsimas išmokas nekalbama, kalbama apie asmenis kurie jas gavo ankščiau - jiems bus papildomai teikiama parama ir greičiausiai tai visokiais mokymais ar užimtumo programomis.... Pinigai į balą nes iš darbo biržos, darbo paieškoje, nauda ABSOLIUTUS NULIS.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS