Dėl pažeidimų stabdomas prieštaringas jausmomačio kūrimo projektas | kl.lt

DĖL PAŽEIDIMŲ STABDOMAS PRIEŠTARINGAS JAUSMOMAČIO KŪRIMO PROJEKTAS

  • 0

Nustačius pažeidimų stabdomas jausmų ir emocijų matavimo prietaiso – vadinamojo jausmomačio kūrimo projektas. Prietaiso, skirto žmogaus emocinei būsenai matuoti ir ilgalaikėms emocijų bei jausmų kitimo tendencijoms sekti, kūrimui buvo numatyta skirti 678 tūkst. Europos Sąjungos lėšų.

Sprendimas priimtas po to, kai Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) atliko papildomą tyrimą ir  nustatė, kad projektas neatitinka reikalavimų, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Lėšų projektui iki šiol nebuvo išmokėta.

Ministerija BNS nurodė, kad ES lėšos turėtų būti skiriamos moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai, tuo metu ekspertai jausmomačio projekto tam nepriskyrė.

„Leisdami valstybės lėšas, pirmiausia turime kelti skaidrumo, nešališkumo ir objektyvumo kriterijus, todėl negali būti net menkiausios abejonės dėl vieno ar kito vykdomo projekto tikslingumo. Gavę išvadas dėl nustatytų pažeidimų, nedvejodami pritarėme sprendimui stabdyti šį projektą“, – pranešime sakė ministrė Aušrinė Armonaitė.

Vadinamojo jausmomačio idėja pradėta plėtoti dar 2017 metais, o finansavimo sutartis su LVPA pasirašyta 2019 metų lapkritį.

Vėliau pasiūlymus kurti šį prietaisą pateikė šeši dalyviai, tačiau jo kūrimas sukėlė abejonių dėl skaidrumo ir tikslingumo.

Naujienų portalas 15min.lt ir LNK pernai balandį skelbė, jog prietaisą norėjo įsigyti Trakų rajono savivaldybės Pedagoginė psichologinė tarnyba. Ji ieškojo verslininkų arba mokslininkų, kurie sukurtų šį prietaisą.

Pasak 15min.lt, projekte taip pat ketino dalyvauti Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Skelbta, jog prietaisas įvertins ir atskirs ne mažiau kaip šešias emocijas, jos būtų nustatomos matuojant širdies ritmą, odos šilumą, kvėpavimą, raumenų dinamiką, garso vibracijas ar biolaukus.

Tačiau psichologai šį projektą vertino kritiškai. Anot jų, biolauko matavimas nėra iki galo ištirtas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS