Diskusijos dėl minimalios algos: profsąjungos sieks 871 euro, pramonininkai – 800 eurų | kl.lt

DISKUSIJOS DĖL MINIMALIOS ALGOS: PROFSĄJUNGOS SIEKS 871 EURO, PRAMONININKAI – 800 EURŲ

Vyriausybei, darbdaviams ir darbuotojams atstovaujanti Trišalė taryba antradienį tęs diskusijas dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo nuo kitų metų sausio. Profsąjungos ir darbdaviai savo pozicijos kol kas nekeičia: darbuotojų atstovai teigia, jog MMA turi augti mažiausiai 19 proc. iki 871 euro, tuo metu pramonininkai  sutiktų ją didinti 70 eurų iki 800 eurų, kaip siūlo ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad pagal tarybos sutartą formulę MMA kitąmet turėtų siekti 871 eurą. Ji taip pat teigė nepritarianti, kad MMA didėtų du kartus per metus.

„Pagal formulę, kurią sutarėme Trišalėje taryboje, paskaičiavus pagal naujausiai žinomus duomenis – vidutinį darbo užmokestį ir procentą, kurį Lietuvos bankas mums pateikė, MMA kitąmet turėtų būti 871 euras“, – BNS sakė I. Ruginienė.

„Jei kalbame apie šitą skaičių, kurį įvardinome, nėra prielaidų per du kartus mokėti. Jau sausį šitas skaičius bus per mažas, palyginti su dabartinėmis tendencijomis. Dar jį skelti į dvi dalis – tikrai ne. Bet jei darbdaviai pasiūlytų didesnį skaičių, tada svarstytume“, – pridūrė ji.

Tuo metu Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Ričardas Sartatavičius teigia, kad bendros pozicijos dėl konkretaus MMA dydžio darbdaviai kol kas neturi, tačiau visi sutinka, kad MMA turi augti.

„Bendros pozicijos neturime, nors jau derinomės. (...) Bet šiai dienai nėra atstovų, kurie pasakytų, kad nereikia didinti MMA. Mes, pramonininkų konfederacija, pritariame didinimui iki 800 eurų“, – BNS sakė R. Sartatavičius.

„Tie skaičiai įmanomi, įmonėms tai pakeliama. Puikiai suprantame visą situaciją ir sakome, kad neprieštaraujame MMA didinimui, bet tai turi būti paremta logiškais skaičiais, kad išlaikytume Lietuvos pramonę, verslą ir ekonomiką ant balno ir kad neįvyktų sudėtingų dalykų, kaip bankrotai“, – pridūrė jis.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė yra sakiusi, kad MMA iki mokesčių galėtų kilti 70 eurų iki 800 eurų, o NPD – 200 eurų iki 740 eurų. Tuo metu finansų ministrė Gintarė Skaistė teigė, jog toks pasiūlymas nėra finansiškai subalansuotas. Anot jos, tiek MMA, tiek NPD turėtų didėti panašiu tempu.

Lietuvos bankas birželį pareiškė, kad MMA kitąmet galėtų augti 18,9 proc., arba 138 eurais iki 868 eurų, tačiau dėl didelio ekonomikos neapibrėžtumo siūlo atsargesnius ir vėlesnius sprendimus ar dalinį MMA didinimą.

Dalis ekonomistų mano, kad MMA nuo sausio turėtų augti maždaug dešimtadaliu arba daugiau, atsižvelgiant į infliaciją. Tačiau kai kurie mano, kad minimali alga turėtų būti didinama mažesniu tempu ir du kartus per metus arba jos didinimas apskritai atidedamas.

Dalis ekonomistų pabrėžia, jog MMA augimas kitąmet yra būtinas, siekiant padėti mažiausiai uždirbantiems gyventojams, kurių perkamoji galia sumenko išaugus infliacijai. Kai kurie mato rizikų, kad neatsargus MMA didinimas gali dar labiau kaitinti infliaciją ir padidinti nedarbą bei poveikį verslui.

Šiemet MMA siekia 730 eurų neatskaičius mokesčių, arba 550 eurų „į rankas“.

Trišalė taryba dėl MMA tarsis antradienį. Galutinį sprendimą turės priimti Vyriausybė.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Kad

Jau reikia kelt minimalke , vaiko pinigus ir kitas ismokas , kainos , mokesciai dideje ir dides prasides skurdas ir nuskursus gyventoju buitis bus ilgalaikes pasekmes , NPD dar 200 e, pakels tai yuretu jau apie 700 e, i rankas minimalke tada ir kitos algos kils nes kils vidutine alga kuri surista su minimalke .

jo

pseudopramoniinkai nnesugebantys moketi 870 ant popieriaus turi bankrutuoti ir nekankinti zmoniu, ne kiekvienam nevykeliui skirta but pramonininku

Joks okupantas

iki siol taip nezude Lietuvos ir lietuviu,kaip "savi" ponai! Deja,tamsuoliai avinai to taip ir nesupras...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS