Reikalauja stabdyti mokesčių reformą Pereiti į pagrindinį turinį

Reikalauja stabdyti mokesčių reformą

Per 100 verslo asociacijų ragina valdžią stabdyti mokesčių reformą, kad nesustotų ekonomikos augimas.

Reikalauja stabdyti mokesčių reformą
Reikalauja stabdyti mokesčių reformą / Asociatyvi freepik.com nuotr.

Verslo atstovai kulniavo į Seimą pasakyti, kad nebėra įmonės, kurios nejaudina planuojami mokesčių pakeitimai.

„Tikriausiai jau nebėra organizacijų, asociacijų, kurios nesikreipė į Vyriausybę, kad tokia reforma netikslinga ir netaikli“, – teigė Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas.

Tad per dešimt verslo asociacijų išsiuntė bendrą laišką valdžiai. Su aiškia žinute: nekelti jokių mokesčių.

„Mums labiausiai liūdna, kad žadėtas dialogas – kalbėti, matuoti, devynis kartus matuoti ir dešimtą kartą kirpti – nevyksta“, – šnekėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinė direktorė Raminta Radavičienė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Jei nesustabdys valdžia – sustabdys ekonomika. Anot verslininkų, vienu procentiniu punktu padidinus pelno mokestį, gresia išbaidyti investuotojus. O keturi gyventojų pajamų mokesčio tarifai – nuo 20 iki 32 procentų – išvis įmones iš Lietuvos.

„Progresiniai tarifai, pasiūlyti Finansų ministerijos, yra agresyviai socialistiniai, todėl tikrai turėtų poveikį ekonomikos augimui“, – tvirtino Seimo narė (TS-LKD) Gintarė Skaistė.

„Jeigu niekas nesikeis, verslas bus apmokestintas labiausiai iš Baltijos šalių“, – sakė Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas.

Tačiau premjerui Gintautui Paluckui baisu ne kas bus, o kas yra dabar. G. Paluckas teigia: mūsų įmonės dabar moka gerokai mažiau nei kitose šalyse.

„Verslui pilna mokestinė našta yra viena mažiausių ne tik Europos Sąjungoje, bet ir EBPO sąraše“, – kalbėjo premjeras.

Pelno mokestis dabar siekia 16 proc. Tai, iš tiesų, mažiau nei Latvijoje, Lenkijoje ar Estijoje. Tačiau Lietuva, priešingai nei kaimynės, uždirbtą pelną apmokestina du kartus. Mat, dar reikia susimokėti ir už tai, kas įkrenta akcininkams į kišenę.

„Tikrai mes sąmoningai nenorime ir nesiekiame, kad Lietuvos ekonomikai būtų sunkiau“, – tvirtino prezidentas Gitanas Nausėda.

Tik pati Vyriausybė ir toliau ketina mokesčius didinti. Apie reformos stabdymą nėra net kalbų.

„Deja, Lietuva tokios galimybės neturi. Matot, kas vyksta aplinkui – krašto apsaugai išlaidas turime didinti dabar“, – šnekėjo finansų ministras Rimantas Šadžius.

Tačiau tiek R. Šadžius, tiek premjeras iki šiol vengia įvardinti, kiek iš surinktų lėšų būtent teks gynybai. Jei į biudžetą įkris pusė milijardo, G. Paluckas sako – tai jau bus sėkmė.

„Pirmiausia norėtųsi, kad tai, kas pasiūlyta reformoje, pirmiausia keliautų gynybai, o ne socdemų pažadų įgyvendinimui“, – tvirtino Seimo narė (TS-LKD) Gintarė Skaistė.

Ką daryti su mokesčiais, prezidentas žada dar išklausyti senjorus ir verslą. Ką darys Vyriausybė, kurią užplūdo per 200 pasiūlymų, tarp jų – ir iš gyventojų.

Mes gavome nemažai pasiūlymų, į kai kuriuos, tame tarpe ir verslo, matyt, atsižvelgsime.

„Mes gavome nemažai pasiūlymų, į kai kuriuos, tame tarpe ir verslo, matyt, atsižvelgsime“, – nurodė finansų ministras.

„Tam tikros korekcijos tikrai bus“, – teigė premjeras.

Seimo liberalai išsikvietė premjerą pasiaiškinti, ar valdantieji apskritai turi bendrą matymą dėl mokesčių. Tačiau įspūdis susidaro slogus.

„Premjeras bandė įtikinti, kad ekonomiką supurtysianti mokesčių reforma vyksta pagal planą, nors jo ministrai siūlo vienas kitam prieštaraujančius sprendimus“, – šnekėjo Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Kitokį matymą dėl mokesčių dėsto Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis. Nekilnojamojo turto mokestį nori skaičiuoti nuo aukštesnių grindų. Elgtis priešingai, nei suplanavo finansų ministras, siūlo ir ministrai Inga Ruginienė bei Lukas Savickas.

„Pasirinktas kelias buvo pateikti projektus ir tada dėl jų diskutuoti – tai šiuo metu ir vyksta, tikiuosi, kad artimiausiu metu bus prieita prie konkretaus rezultato“, – teigė ekonomikos ir inovacijų ministras L. Savickas.

„Tarp valdančiųjų nėra ginčų, nematau, kad taip būtų. Kai kas, natūralu, dėl viešųjų ryšių pašaudo su savo idėjomis“, – kalbėjo „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Ar valdantieji turi vienybę didinti mokesčius, premjeras atsakė trumpai.

„Turi“, – tvirtino premjeras.

Galutinį mokesčių dokumentą Vyriausybė atneš kitą savaitę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra