G. Nausėda siūlo keisti neįgaliųjų įdarbinimą ir vaistų priemokų mokėjimą | kl.lt

G. NAUSĖDA SIŪLO KEISTI NEĮGALIŲJŲ ĮDARBINIMĄ IR VAISTŲ PRIEMOKŲ MOKĖJIMĄ

  • 2

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo didinti paskatas įdarbinti neįgaliuosius bei mažas pajamas gaunantiems žmonėms padengti priemokas už kompensuojamus vaistus.

G. Nausėda ketvirtadienį viešai konsultacijai pateikė Nedarbo socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo įstatymų pakeitimus, pranešė Prezidentūra.

„Žmonių gerovės siekiančioje valstybėje itin svarbu užtikrinti teisingą, taiklią, proporcingą ir adekvačią socialinių išmokų sistemą“, – pranešime sakė G. Nausėda.

Žmonių gerovės siekiančioje valstybėje itin svarbu užtikrinti teisingą, taiklią, proporcingą ir adekvačią socialinių išmokų sistemą.

Pasak prezidento, jei pataisos būtų priimtos, didžiausią poveikį pajustų žmonės su negalia – darbdaviai būtų skatinami juos įdarbinti.

Vaistų priemokas valstybė dabar padengia pensinio amžiaus bei neįgaliems žmonėms, kurių mėnesio pajamų suma sudaro mažiau kaip 95 proc. praėjusių metų minimalaus vartojimo poreikio.

Prezidentas siūlo taikyti 100 proc. minimalaus vartojimo poreikio ribą, be to pajamas vertinti ne pagal praėjusių, o pagal einamųjų metų minimalaus vartojimo poreikių dydį.

„Valstybė negali viena ranka nustatyti minimalių vartojimo poreikių dydžio, sakydama, kad tai absoliutaus skurdo riba, o kita ranka tą dydį pati mažinti. Taip pat visiškai nepagrįsta, vertinant šios dienos žmonių pajamas, lyginti jas ne su šiandien aktualiu, o su praėjusių metų vartojimo poreikių dydžiu“, – sakė G. Nausėda.

Seimui priėmus Nedarbo draudimo įstatymo pataisos įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1 dienos, Sveikatos draudimo – nuo kovo 1 dienos.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Kodėl neleidžiate

skelbti komentaro? Ar dėl to kad konkrečiai rašau kaip vaistinės ir farmacininkai daro?Nei keikiausi, nei prezidenta pravardžiavau...Kam tarnauja dienraštis?

uz

siuos sprendimus pagarba bet jurbarko bandito? palikti uzmarsty tai nusikaltymas pries visa tauta ir butyna spresti ir jei paciam nera laiko perzvelgt kom tai namis kiai tikrai informuos ir situ ??? del teisesaugos negalima palikti ne demesio centre nes jokia dobra volska /geros valios/ asaba sio ? neispres.... SENJORAS 83M ...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS