G. Šimkus: galbūt kai kuriais atvejais verslo situacija yra geresnė nei prieš pandemiją | kl.lt

G. ŠIMKUS: GALBŪT KAI KURIAIS ATVEJAIS VERSLO SITUACIJA YRA GERESNĖ NEI PRIEŠ PANDEMIJĄ

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad brangstantys energetiniai ištekliai verslui darys įtaką per augančią savikainą. Visgi konkurencija rinkoje veikia, tad papildomų išlaidų perkėlimas ant vartotojų pečių neturėtų būti reikšmingas. G. Šimkaus teigimu, dabartinė verslo ekonominė situacija bendru vertinimu yra gera.

„Galbūt kai kuriais atvejais yra geresnė nei prieš pandemiją. Valstybė iš tiesų suteikė nemažai finansinės paramos, kuri taip pat leido sėkmingai išgyventi šitą pandemijos laikotarpį. Kiek energetikos kainų augimo galėtų būti perkelta į galutinio vartojimo prekes? Gera ekonominė situacija tarsi suponuoja, kad galimybės jas perkelti yra didesnės. Mąstant šiek tiek į priekį ir atsižvelgiant, kad konkurencija rinkoje veikia, perkėlimas neturėtų būti reikšmingesnis, tad išteklių brangimas yra labai tikėtina, jog laikinas, ir energetikos žaliavų kainų mažėjimas toliau turėtų sugrąžinti situaciją į ankstesnę būseną“, – žurnalistams kalbėjo Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Anot G. Šimkaus, prognozėse numatoma, kad pramonės prekių produkcija šiais metais auga 2,1 proc. ir reikšmingiau prisideda prie bendro kainų lygio didėjimo, tačiau ateityje ši įtaka turėtų mažėti.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS