Gydymo įstaigoms laikinai mažinama finansinė našta | kl.lt

GYDYMO ĮSTAIGOMS LAIKINAI MAŽINAMA FINANSINĖ NAŠTA

  • 0

Gydymo įstaigoms karantino laikotarpiu ir mėnesį po jo nebus skaičiuojami delspinigiai už nesumokėtas įmokas į sąskaitą, kurioje kaupiamos gydymo įstaigų įmokos atlyginti žalai, atsiradusiai dėl paciento sveikatai padarytos žalos.

Tai nustatyta sveikatos apsaugos ministro įsakymu pakoreguotame tvarkos apraše dėl tokių sąskaitų administravimo ir jų lėšų naudojimo, pranešė Vyriausybės Visuomenės informavimo grupė. 

Taip pat numatoma, kad apie įmokų nesumokėjusias įstaigas mėnesį nuo karantino pabaigos nebus pranešama Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai. Tuo siekiama, kad gydymo įstaigoms nebūtų sustabdomos licencijos.

Gydymo įstaigos, atsižvelgdamos į savo finansinę situaciją, galės pačios nuspręsti dėl įmokos sumokėjimo datos. Taip tikimasi, kad dėl koronaviruso infekcijos jos nepatirs neigiamų finansinių pasekmių.

Šie pakeitimai nėra taikomi įstaigoms, kurios gali savo veiklas vykdyti nuotoliniu būdu, bei toms, kurioms užtikrinamas apmokėjimas už paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS