Į Kanus – semtis idėjų ir pasireklamuoti
Klaipėdos savivaldybė Kanuose vyksiančioje vienoje didžiausių pasaulyje investicijų parodoje rengiasi pristatyti daug diskusijų sukėlusius universalios sporto arenos bei tramvajaus linijos atsiradimo uostamiestyje projektus.
Išlaidas pasidalintų su kitais
Uostamiesčio savivaldybė vėl norėtų dalyvauti 2008 metų kovą Kanuose Prancūzijoje vyksiančioje tarptautinėje investicijų ir nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM-2008“. Jei gautų Klaipėdos savivaldybės tarybos pritarimą, uostamiestis vienoje iš didžiausių pasaulyje investicijų ir nekilnojamojo turto parodų dalyvautų jau ketvirtą kartą.
Iš viso Lietuvos atstovams prisistatymas tarptautinėje Kanų investicijos ir nekilnojamojo turto parodoje, kur išpirktas apie 150 kvadratinių metrų plotas ekspozicijai, kainuotų milijoną litų.
Išlaidas pasidalintų visos parodoje dalyvausiančios savivaldybės. Jų indėlių suma priklausytų nuo savivaldybių biudžetų dydžio.
Jau žinoma, kad parodoje dalyvaus Vilniaus, Kauno ir Ukmergės savivaldybės. Leisti pasirodyti Kanuose savivaldybių tarybų pritarimų tebelaukia ne tik Klaipėda, bet ir Panevėžys bei Šiauliai. Kadangi Vilniaus savivaldybės biudžetas didžiausias, jai tektų padengti beveik pusę dalyvavimui reikalingos sumos. Klaipėda pagal skirtų lėšų dydį po Kauno būtų trečia. Apskaičiuota, kad mūsų savivaldybei tektų sumokėti apie 13 procentų dalyvaujančios šalies mokesčio.
Tikimasi, kad Lietuvos prisistatymui skirto ploto nuomos išlaidas – 240 tūkstančių litų – padengs Ūkio ministerija. Jei parodoje dalyvautų visos šešios savivaldybės ir nereikėtų mokėti už ekspozicijos ploto nuomą, Klaipėdos savivaldybei prisistatymas Kanuose kainuotų apie 100 tūkst. litų, be komandiruočių išlaidų.
Klaipėdai atstovautų šeši žmonės – trys politikai ir tiek pat asmenų, stovėsiančių prie stendo.
Vežtų tuos pačius projektus
Dar tebesprendžiama, kokius projektus Klaipėdos savivaldybė galėtų pristatyti Kanų parodoje.
Savivaldybės komitetuose pasiūlyta į Kanus vežti universalios sporto arenos, piliavietės, Danės slėnio plėtros, Klaipėdos tramvajaus, ir galbūt Tabako fabriko projektus.
Visi šie projektai jau anksčiau buvo pristatyti Kanuose.
Bet, anot Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir verslo plėtros skyriaus vedėjos Elonos Jurkevičienės, tada jie pristatyti tik kaip idėjos, o dabar parodos lankytojams bus pasiūlyta susipažinti su jau išbaigtais projektais.
Klaipėdiečiai tikisi, kad parodoje pavyks užmegzti reikalingus kontaktus, savo pasiūlytais projektais sudominti potencialius investuotojus.
„Šioje parodoje nėra atsitiktinių lankytojų, nes įėjimas kainuoja apie 1500 eurų. Parodos lankytojai – bankininkai, investuotojai, projektų vystytojai, architektai, ieškantys gerų idėjų, projektų investuoti pinigus“, - aiškino vedėja.
Vertina kaip puikią reklamą
Pasidomėjus, ar dalyvavimas ankstesnėse Kanų parodose Klaipėdai buvo naudingas, pašnekovė prisiminė, kad nemažo susidomėjimo sulaukė tramvajaus projektas. Dėl jo į Klaipėdą buvo atvažiavę vokiečiai, su kuriais esą iki šiol palaikomi kontaktai.
E.Jurkevičienė pasakojo, kad parodoje vyksta daugybė konferencijų, seminarų, kur nekilnojamojo turto, investicijų specialistai ir architektai pristato naujausias pasaulio tendencijas. Čia galima sužinoti, kokia linkme vystosi pasaulinė architektūra.
„Po Kanų parodų pastebime didelį pasaulio žurnalistų susidomėjimą Lietuva. Parodose dalyvauja didžiausi pasaulio finansiniai leidiniai, todėl tai – nemaža reklama Lietuvai. Tiesa, reikia labai daug dirbti ir aiškinti ne tik tai, kur yra Klaipėda, bet ir Lietuva“, - sakė vedėja.
Naujausi komentarai