I. Segalovičienė: Seimui „užteko proto“ neatmesti idėjos atsiimti lėšų iš pensijų fondų | kl.lt

I. SEGALOVIČIENĖ: SEIMUI „UŽTEKO PROTO“ NEATMESTI IDĖJOS ATSIIMTI LĖŠŲ IŠ PENSIJŲ FONDŲ

Seimui atmetus prezidento Gitano Nausėdos siūlymą leisti žmonėms vieną kartą iš pensijų fondų išsiimti iki 25 proc. sukauptų lėšų, tačiau priėmus svarstyti liberalo Jono Varkalio pataisas leisti pasiimti iki 10,8 tūkst. eurų, prezidento patarėja Irena Segalovičienė sako, kad Seimui „užteko proto“ neatmesti idėjos sistemą tobulinti. 

Pasak jos, prezidentas įvertins situaciją ir yra pasiruošęs teikti patobulinimus, kaip keisti sistemą.

„Suprantama, kad bet koks prezidento siūlymas valdantiesiems yra kaip raudonas audeklas šiek tiek ir, ačiū Dievui, kad šį kartą užteko proto bendrai neatmesti pačios idėjos sudaryti geresnes sąlygas žmonėms kaupti ir išsiimti“, – žurnalistams antradienį sakė I. Segalovičienė.

„Vienas iš pagrindinių prezidento tikslų teikiant įstatymą buvo uždegti žalią šviesą ir dėti pirmą žingsnį ir nemarinuoti stalčiuose, nesusigūžti kamputyje, kad mes nesvarstom šito, prisidengiant tuo, kad reikia laukti Konstitucinio Teismo sprendimo. Šituo požiūriu prezidento tikslas yra pasiektas, žalia lemputė užsidegė“, – sakė ji.

I. Segalovičienė teigė besitikinti, kad J. Varkalio siūlymas dėl galimybės pasiimti iki 10,8 tūkst. eurų „nebus marinuojamas stalčiuose“ ir Seimas laikysis savo pažado gruodžio 19 dieną toliau svarstyti pataisas.

Šituo požiūriu prezidento tikslas yra pasiektas, žalia lemputė užsidegė.

 

„Tikimės, kad viskas vyks sklandžiai, įsisiūbuos diskusijos Seime, padarius pateikimo stadiją gerbiamo Seimo nario pasiūlymui, prezidentas stebės, kaip procesas vyksta Seime, visą eigą, ir esant reikalui reaguos ir teiks patobulintą pasiūlymą. Stebėsime situaciją, visus argumentus, manau, Seimo komitetuose dirbsime iš peties“, – teigė ji.

„Prezidentas yra pasiruošęs teikti patobulinimus“, – pridūrė G. Nausėdos patarėja.

„Dabartinis pasiūlymas 10 tūkst. išsiimti bent kol kas atrodo, turint omeny, kad vidutinė sukaupto žmogaus suma apie 5 tūkst., panašu, gali būti labiausiai naudinga aukštesnių pajamų kaupėjams, tai reikės visus momentus įvertinti ir aktyviai dalyvausime ir diskutuosime“, – teigė I. Segalovičienė.

Seimas antradienį po pateikimo nepriėmė G. Nausėdos siūlymo keisti antros pensijų pakopos sistemą numatant galimybę žmonėms vieną kartą iš fondų išsiimti iki 25 proc. lėšų jų neapmokestinant.

Prezidento iniciatyvą Seime palaikė opozicija ir keli valdantieji. 

Tačiau parlamentarai priėmė svarstyti J. Varkalio parengtas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma leisti gyventojams, ir jau sulaukusiems pensinio amžiaus, ir dar esantiems darbingo amžiaus, tačiau pensijai jau sukaupusiems daugiau nei 10,8 tūkst. eurų, šios sumos neviršijančias lėšas pasiimti vienkartine išmoka.

Pataisos toliau bus svarstomos gruodžio viduryje, kai dėl jų išvadą pateiks Vyriausybė.  

Socialinės apsaugos ir darbo bei ekonomikos ir inovacijų ministrės Monika Navickienė ir Aušrinė Armonaitė teigė prezidento pataisų nepalaikančios. Premjerė Ingrida Šimonytė ir Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė korekcijų anksčiau siūlė imtis tik sulaukus Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo.

KT balandį nusprendė nagrinėti 39 opozicijos narių prašymą, ar aukščiausiam šalies įstatymui neprieštarauja Pensijų kaupimo įstatymas, nenumatantis sąlygos gyventojui nutraukti pensijų kaupimo sutartį.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Lina

Labai prastai dirba pensijų fondai. Valstybė duos 1.5 papildomai tai gryni nuostoliai. Ir prievarta liepia kaupti. Va turtą irgi varžymai baisiausi negali apsiforminti turtą kaip tu nori o tau diktuoja. Klaikus vaizdas

Lina

Greičiau numirsi nei pasimsi. Tikriausiai reiks užrašyti testamentą net ne žmogui o organizacijai užsienio.

Kaip galima

Per prievartą versti žmones kaupti o paskui neatiduoti? Skvernelio biznis
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS