Aplinkos teršėjai bus baudžiami griežčiau | kl.lt

APLINKOS TERŠĖJAI BUS BAUDŽIAMI GRIEŽČIAU

Nuo gegužės griežtės baudos už aplinkos teršimą – Seimas antradienį priėmė tai numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.

Už pakeitimus balsavo 117 Seimo narių, o vienas susilaikė.

Tikimasi, kad padidintos baudos atgrasys savininkų siekius automobiliuose montuoti nelegalią įrangą, leidžiančią nuslėpti išmetamų teršalų kiekį.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigė, kad pataisos leis švaresniu oru kvėpuoti gyvenamųjų rajonų gyventojams.

„Katalizatoriai neturi būti išpjaunami, jie yra mūsų gyvenamųjų zonų priešas“, – Seime sakė S. Gentvilas.

Pataisos numato, kad baudos gyventojams (100-300 eurų) ir įmonių vadovams (300-500 eurų) bus skiriamos už transporto priemonių su neveikiančia išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema naudojimą. Už pakartotinį pažeidimą baudos didės iki 900 eurų.

Tokio pat dydžio baudos numatomos, jei išmetamų teršalų kiekis viršys nustatytus ribinius dydžius. Iki šiol už tokį nusižengimą baudos siekė 60-300 eurų arba 140-600 eurų už pakartotiną pažeidimą.

300-600 eurų baudos gyventojams, o 750-1500 eurų – įmonių vadovams grės už tai, jeigu jie naudos transporto priemones su prietaisu, išderinančiu gamintojo neutralizavimo įrangos veikimą. Už pakartotiną pažeidimą baudos augs iki 900-2250 eurų.

Už pastarąjį pažeidimą grės ir transporto priemonės konfiskavimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Tai vezejai

gaus velniu uz atjungtus ad blue!?

WC

BRUDAI. sumoki ir reiskia jau nerersi...

Anonimas

Dabar dar mokestis,ar jus viai nupusot durniai,ko jus mus mulkinat,ka mes turim islaikyti pabegelius is savo kisenes,dedat tokius mokescius daug kartus padidintus,ar jums galvoj vejai svilpauja,dasizaisit jus viena karta sukciai,vagys be smegenu visai,tada nuimti visus priedus,konceliarinius pinigus nuo seimunu,tada pamatytume kaip jus gyventumet AFERISTAI,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS