I. Šimonytė: yra didesnių iššūkių nei pensijos amžiaus ilginimas | kl.lt

I. ŠIMONYTĖ: YRA DIDESNIŲ IŠŠŪKIŲ NEI PENSIJOS AMŽIAUS ILGINIMAS

Visuomenėje kilus diskusijoms dėl pensijos amžiaus didinimo, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad šalyje yra svarbesnių iššūkių nei pensijos amžiaus ilginimas. Jos teigimu, reikia ilginti žmonių, ypač vyresnio amžiaus, sveiko gyvenimo trukmę. 

„Turime didesnių iššūkių, kuriuos turime pirmiau bandyti spręsti“, – trečiadienį radijui „Znad Wilii“ sakė I. Šimonytė.  

„Kas iš to, kad pensinis amžius bus prailgintas iki 72 metų, jeigu matome iš duomenų, kad sveiko gyvenimo metų žmonėms netenka tiek, kiek norėtųsi, o jeigu žmogus nori dirbti, reiškia, jam reikia taip pat turėti ir sveikatos“, – kalbėjo premjerė.

Pasak I. Šimonytės, šiuo metu reikia susikoncentruoti į žmonių sveiko gyvenimo trukmės ilginimą.

„Man atrodo, kad pagrindinė problema, į kurią norėtųsi kreipti dėmesį dabar – išlaikyti kuo ilgiau vyresnio amžiaus žmonių sveiką gyvenimą, kur turime didelių problemų – aukštą vyrų mirtingumą, aukštą mirtingumą nuo onkologinių ligų, plius – integracijos priemonės, kurios dabar vyresnius žmones palieka kažkur už darbo rinkos ribų“, – kalbėjo premjerė.

Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau teigė, jog dabar svarstyti pensijos amžiaus didinimą būtų nemoralu. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen taip pat teigė mananti, jog poreikio kalbėti apie tai nėra, o finansų ministrė Gintarė Skaistė interviu BNS sakė, jog prioritetas yra sveiko gyvenimo trukmės ilginimas, todėl Vyriausybė šiuo metu nesvarsto šio klausimo. 

Lietuvoje tiek vyrų, tiek moterų pensijos amžius ilgėja palaipsniui ir 65 metus pasieks 2026 metais.

Prastėjant Lietuvos demografinei situacijai, Europos Komisijos (EK) skaičiavimu, ateityje mažės darbingo amžiaus žmonių, galinčių išlaikyti pensininkus, todėl galimas sprendimo būdas – ilginti pensinį amžių, kuris, specialistų skaičiavimu, turėtų siekti 72 metus. 

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

kam smulkintis?

Prailginkite pensijini amziu iki 85 metu su privalomu 60m darbo stazu ir nereikes sukti galvos del pensiju mokejimo. Kadangi Simonytei LGBT prioritetas, jie i pensija galetu iseiti nuo 90 metu.

Onė

Tikrai rūpesčių turit na su pensijų didinimu susitvarkėt neblogai vietoj 70 padidinot 40 ,čia galit užsidėti pliusiuką,na su tuo bartasev.dar ne viskas aišku,bet atrodo prasmuksit be nuostolių vėl bus pliusiukas.dar rūpestis elektra, nes yra akcijos, tai ir prakišti niekaip ....na jei atpigs elektra dar yra išmanieji skaitikliai turėtų kažkaip pasiteisinti,na jei vartotojai labai šokinės sukursim kokį įstatymą.taip kad darbo ir rūpesčių per akis.....

jo

didesniu issukiu nei konservos valdzioj tikrai nera
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS