„Prieš tris mėnesius mes susėdę NSGK davėme tokį prašymą – pavedimą ministerijoms parengti pilnavertį teisinį paketą, kuris leistų sukurti žymiai labiau įgalinančią teisinę architektūrą gynybos pramonei plėsti. Gavome startinį projektų rinkinį“, – Eltai teigė G. Jeglinskas.
„Ateis į Vyriausybę iki gegužės 30 d., o vėliau, birželį, labai tikimės ir į Seimą“, – po uždaro NSGK posėdžio akcentavo jis.
Pasak komiteto pirmininko, komiteto posėdyje buvo aptariamas tarpinis parengto įstatymų projektų paketo variantas.
„Ten bus paliestas ir bankų elementas, kad būtų lengviau atsidaryti sąskaitas gynybos pramonėje dirbančioms įmonėms ir lengviau daryti pervedimus. Tas paketas yra reikalingas, jis sukurs tokį fundamentą, kuriame gynybos pramonė galės lengviau ir geriau vystytis. Tikiuosi, kad tai yra pirmas žingsnis link stipresnės gynybos pramonės“, – dėstė G. Jeglinskas.
Tarp siekiamų pokyčių įvardyti ir siūlymai susiję su ginklų licencijavimu, siekiant pagreitinti šį procesą, nurodė politikas. Pasak NSGK pirmininko, priėmus pakeitimus būtų atsisakoma ir nepagrindinių ginklų dalių kontrolės, būtų supaprastinami laikino ginklų laikymo reikalavimai.
Taip pat norima gynybos pramonės vystytojams supaprasti su žemės sklypais, inžineriniais statiniais ir tinklais susijusias procedūras, trumpinant jas iki 6–15 mėnesių.
Be to, nereikėtų gauti statybos leidimo, tokiu būdu trumpinant procesą dviem mėnesiais.
„Išlaikome tai, kad visuomenė turės būti informuojama paskelbus apie statybos pradžią“, – pabrėžė G. Jeglinskas.
Siūloma pusmečiu sutrumpinti ir poveikio aplinkai vertinimą. Norima supaprastinti ir miško žemės pavertimo kitomis naudmenomis procedūras.
Bendrą su gynybos pramone susijusį įstatymų paketą rengia Krašto apsaugos, Ekonomikos ir inovacijų, Susisiekimo, Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijos.
Naujausi komentarai