JTO įvertinimas: Lietuva – tarp devynių geriausiai darniuosius viešuosius pirkimus vykdančių šalių | kl.lt

JTO ĮVERTINIMAS: LIETUVA – TARP DEVYNIŲ GERIAUSIAI DARNIUOSIUS VIEŠUOSIUS PIRKIMUS VYKDANČIŲ ŠALIŲ

  • 1

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) skelbia, kad Lietuva pateko tarp devynių šalių, kuriose darnių viešųjų pirkimų politika ir įgyvendinimas vertinamas kaip vidutinio ir aukšto lygio. Studiją pernai atliko Jungtinių Tautų Organizacija (JTO), įvertinusi 40 pasaulio šalių vertinimą viešųjų pirkimų srityje ir paskelbė savo ataskaitą. Lietuvos kategorija – aukščiausia, į kurią pateko vertiname dalyvavusios šalys.

„Šis Jungtinių Tautų tyrimas parodė, kad Lietuva žengia teisingu keliu. Juk tyrime aplenkėme daug šalių, kurias iki šiol laikome pavyzdžiu. Tikimės, kad, dar labiau išgryninę darniesiems pirkimams keliamus tikslus, kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba pirkimo vykdytojams teikdami metodinę pagalbą gebėsime dar daugiau pasiekti šioje srityje“, – ministerijos pranešime spaudai cituojamas ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

JTO atliekant šių viešųjų pirkimų politikos ir jos įgyvendinimo vertinimą, buvo atsižvelgta į veiksmų planus, reguliavimą, teikiamas pagalbos priemones siekiant aplinkosaugos, socialinių ir ekonominių tikslų viešuosiuose pirkimuose. Taip pat vertinta, kaip šalims praktiškai sekasi pasiekti realius rezultatus. Pagal tai pasaulio šalys buvo suskirstytos į 5 kategorijas: nepatenkinamo, žemo, vidutinio ir žemo, vidutinio ir aukšto bei aukšto lygio. Beveik pagal visus rodiklius Lietuvos vertinimas yra aukštesnis nei kitų šalių vidurkis arba maksimalus.

JTO pažymi, kad reguliuojant viešuosius pirkimus Lietuvoje daugiau dėmesio reikia skirti galutinės naudos gavimui ir galutinių tikslų įgyvendinimui.

Kartu su Lietuva vidutinį ir aukštą vertinimą gavo Belgija, Bulgarija, Prancūzija, Italija, Latvija, Nyderlandai, Portugalija ir JAV.

Darnieji pirkimai yra tokie pirkimai, kuriais siekiama, kad įsigyjamos prekės, paslaugos ir darbai darytų kuo mažesnį poveikį aplinkai ir kuriais būtų sprendžiamos socialinės problemos, siekiama ekonominių tikslų, informuoja EIM.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

kas tiki siom pasakom ? DDDDD

SUSIJUSIOS NAUJIENOS