K. Navickas: dėl paramos pieno gamintojams kol kas aiškumo nėra | kl.lt

K. NAVICKAS: DĖL PARAMOS PIENO GAMINTOJAMS KOL KAS AIŠKUMO NĖRA

Žemės ūkio ministrui gegužės pradžioje žadėjus, kad Europos Komisija (EK) netrukus turėtų skirti paramą krizę išgyvenantiems Lietuvos pieno ūkininkams, dabar Kęstutis Navickas sako, kad sprendimo kol kas nėra.

Ministras tikėjosi, kad eurokomisaras Januszas Wojciechowskis (Janušas Voičekovskis) sprendimą paskelbs antradienį vykstančiame Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje, tačiau to neįvyko.

Jis žada organizuoti dar vieną susitikimą su eurokomisaru ir Latvijos žemės ūkio ministru.

„Neišgirdome šiandien nei mes, nei latviai iš komisaro jokio konkretaus pasiūlymo, priminėm komisarui, kad tokiais tempais krizė nėra sprendžiama, belieka tik vėl prašyti trišalio susitikimo – mano, Latvijos ministro ir komisaro, kad būtų paaiškintos aplinkybės“, – BNS telefonu iš Briuselio antradienio vakarą sakė K. Navickas.

„Lūkesčiai buvo sukelti, kad per tarybą bus pasakyta, bet konkretumo neišgirdo ir kitos šalys, ypač tos, kurios nukentėjo nuo sausrų, pietų šalys“, – pridūrė jis.

Ministras teigė, jog taryboje komisaras įvardijo, kad situaciją Lietuvos ir Latvijos pieno sektoriuose žino, tačiau viskas, anot jo, tuo ir pasibaigė.

„Tai, kad Komisija pripažįsta ir viešai įvardina krizę, mes tos vilties neprarandame. Aplinkybės, kurios buvo, nepasikeitė, tik mums dėl nesuprantamų priežasčių jokio konkretaus sprendimo Komisija mums valstybėms narėms nepateikė“, – sakė K. Navickas.

Gegužės pradžioje ministras sakė, kad Lietuva gali tikėtis iki 18,6 mln. eurų paramos.

Balandžio 27 dieną dėl itin kritusių pieno kainų nukentėję Lietuvos ūkininkai lankėsi Briuselyje ir ten susitiko su už žemės ūkį atsakingu EK nariu. Susitikimo metu J. Wojciechowskis ūkininkams pažadėjo pasistengti surasti lėšų ir juos paremti.

Kovo pradžioje į K. Navicko prašymą padėti ūkininkams J. Wojciechowskis atsakė, kad pieno supirkimo kainos augo dvejus metus, jos ES, taip pat ir Lietuvoje buvo pakilusios iki rekordinio lygio, o dabartiniai pokyčiai nėra „rimtas rinkos disbalansas“.

Lietuva sunkumų patiriantiems šalies pieno gamintojams EK prašė skirti po 18,6 mln. eurų paramos per ketvirtį, kol kainos normalizuosis. K. Navickas anksčiau teigė, kad pagalba Lietuvai galėtų būti numatyta kitame EK pakete.

Siekiant stabilizuoti krizinę situaciją sektoriuje, Žemės ūkio ministerija gamintojams iš valstybės biudžeto skyrė 8 mln. eurų paramos už laikomas karves, tuo metu ūkininkai prašo bent 40 mln. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS