Kaip neprarasti būsto ir išvengti bylinėjimosi dėl augančių skolų už komunalinius patarnavimus? Tokį rebusą sprendžia daugybė mažas pajamas turinčių žmonių. Kaip portalui delfi.lt patvirtino komunalininkai, yra butų, kurių skolos už komunalinius patarnavimus siekia 50 tūkst. litų.
Už šildymą, dujas ir vandenį neišgalintys susimokėti žmonės atskleidė, kokių gudrybių imasi, norėdami išvengti kreditorių.
Pirmas būdas - už komunalines paslaugas mokėti tik simboliškai, bent 50 litų, nes tada komunalininkai neva nebegali duoti į teismą.
Iš lūpų į lūpas sklindantis „būdas išvengti teismo už komunalinių mokesčių nemokėjimą“ žinomas ir Ignalinos rajone, Didžiasalyje. Tai patvirtino vietiniai gyventojai. Tačiau, šioje teritorijoje dirbančios antstolės Svetlanos Kastanauskienės teigimu, jis panašesnis į bandymą imituoti geranorišką mokėjimą – skolininkas pažada mokėti, sumoka kelias dešimtis litų ir vėl nemoka.
Kaip rodo UAB „Didžiasalio komunalinės paslaugos“ direktoriaus Arvydo Keturkos patirtis, už butus prasiskolina ne būtinai turintieji mažiausias pajamas: „Net ir gyvenantys iš pašalpų, jei nori, gali susimokėti už butus, nes jiems gi viskas kompensuojama. Jei kompensacijas susitvarko iš tų 350 litų, šildymo sezonu lieka susimokėti 85 litus per mėnesį”.
Dar vienas praktikuojamas būdas vengti atsakomybės už nemokamus komunalinius mokesčius - apsimesti, kad tu esi ne tu.
Kraštutinis būdas, kurį praktikuoja į dideles skolas įklimpę bustų savininkai - emigracija, su viltimi, kad kreditoriai neras.
Skolininkus komunalininkai atiduoda išieškojimo įmonėms, jos visokiais ikiteisminiais būdais bando juos rasti.
Kai antstoliai praskolintų butų neparduoda, galų gale pasiūlo už dalį skolos paimti patiems komunalininkams.
Praeityje gerove garsėjusio Didžiasalio gyventojų skolos už komunalinius patarnavimus greit pasieks 6 milijonus litų. Tiek nemokūs šio Ignalinos rajono miestelio žmonės ir nuvertėjusius butus apleidę buvę didžiasaliečiai komunalininkams prasiskolino per dvidešimt Nepriklausomybės metų.
Naujausi komentarai