Kalbos nemokančių emigrantų svetur laukia nemalonumai Pereiti į pagrindinį turinį

Kalbos nemokančių emigrantų svetur laukia nemalonumai

2009-05-11 18:55
Kalbos nemokančių emigrantų svetur laukia nemalonumai
Kalbos nemokančių emigrantų svetur laukia nemalonumai / AFP nuotr.

Jungtinės Karalystės labdaros organizacijos įspėja, kad Centrinės ir Rytų Europos valstybių piliečiai, kurie nėra pasiruošę gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje, gali susidurti su sunkumais.

Siekiant išvengti tokių nemalonumų, vietinės labdaros organizacijos primygtinai siūlo dar prieš atvykstant gyventi ir dirbti į šią šalį, susirasti darbą ir gyvenamą vietą, turėti pakankamai pinigų. Bent 500 svarų sterlingų. Ypač, jei atvykstama dar neturint darbo ir kur apsistoti.

„Nei vienas nėra apsaugotas nuo to, kad darbo paieškos gali užsitęsti pernelyg ilgai - daugiau nei keletą savaičių. Vertėtų atminti ir tai, kad įvairios socialinės garantijos, apgyvendinimas ir sveikatos apsaugos paslaugos teikiamos ribotai, ypač jei asmuo nedirba“, - aiškino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ekonominės migracijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Mariana Žiukienė.

Būtina mokėti anglų kalbos pagrindus ir gebėti bent minimaliai susikalbėti šia kalba. Daugelis klaidingai mano, kad jei jie ieško fizinio darbo, anglų kalba nereikalinga. Tai netiesa. Netgi dirbant statybose reikia praeiti sveikatos ir darbo saugos reikalavimus, kurių nepavyks įveikti nemokant kalbos. Kita vertus, tokiais atvejais ir įdarbinimo agentūros dažnai atsisako padėti.

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog pasitaiko nemažai sukčiavimo atvejų, kai pažadamas darbas arba apgyvendinimas ir prašoma sumokėti už tai dar prieš atvykstant į Jungtinę Karalystę.

Atvykus dirbti, būtina užsiregistruoti Darbuotojų registracijos programoje Vidaus reikalų ministerijoje. Jei asmuo yra užsiregistravęs daugiau nei 12 mėnesių, netekus darbo jam suteikiama teisė prašyti finansinės pagalbos iš Jungtinės Karalystės Vyriausybės.

Daugiau informacijos galima rasti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje www.socmin.lt, rubrikos „Europos Sąjunga“ skilties „Laisvas darbuotojų judėjimas“ skyriuje „Ekonominė migracija“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra