Vicekancleris: darbuotojams jau išmokėta trečdalis įvairių subsidijų | kl.lt

VICEKANCLERIS: DARBUOTOJAMS JAU IŠMOKĖTA TREČDALIS ĮVAIRIŲ SUBSIDIJŲ

Darbo vietų ir gyventojų pajamų išsaugojimui Vyriausybė jau išmokėjo 146 mln. eurų įvairių subsidijų – apie 29 proc. viso tam numatyto finansavimo, pranešė pirmasis Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas.

„Kalbant apie priemones, susijusias su darbo vietų, gyventojų pajamų išsaugojimu, iš viso jau yra išmokėta daugiau nei 146 mln. eurų ir tai yra 29 proc. viso numatyto finansavimo šiai sričiai. Vien per paskutinę savaitę išmokėta beveik 36 mln. eurų“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė L. Savickas.

Pasak jo, vien prastovų kompensacijoms išmokėta 40 mln. eurų, iš kurių 15,5 mln. eurų – per paskutinę savaitę.

L. Savicko teigimu, pastaruoju metu sparčiau įgyvendinamos ir „Invegos“ priemonės – per jas išmokėta 62 mln. eurų. Bendra „Invegos“ administruojamų priemonių suma viršija 1,3 mlrd. eurų.

„Atidėtų mokesčių pokytis per paskutinę savaitę nebuvo didelis, jis dabar siekia 368 mln. eurų ir per savaitę padidėjo tik 5 mln. eurų. Tačiau pastarąją savaitę pastebėtas spartesnis „Invegos“ administruojamų priemonių įgyvendinimas. Išmokėjimų dydis pagal „Invegos“ priemones per savaitę padidėjo 14 mln. eurų ir šiuo metu siekia 62 mln. eurų“, – sakė vicekancleris.

Anot jo, sumos, numatytos šioms priemonėms yra ne trumpajam laikotarpiui, o visiems metams. „Svarbu pabrėžti, kad suma, kuri numatyta šioms priemonėms, yra ne trumpajam laikotarpiui, o visiems metams. Dėl to teisinga ir prasminga lyginti šių priemonių panaudojimą pamėnesiui, pagal planą, tačiau ne nuo visos sumos“, – sakė L. Savickas.

Priemonėms, skirtoms išsaugoti gyventojų pajamas ir darbo vietas, Vyriausybė skyrė 500 mln. eurų.

Nedarbo lygis stabiliai laikosi ties 11,5 proc.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas L. Savickas sako, kad matomi pirmieji signalai, kad ekonomikos būklė bei darbo rinkos situacija stabilizuojasi.

„Gegužės 11-15 dienos duomenimis, įdarbintų asmenų skaičius liko didesnis nei atleistų darbuotojų skaičius. Samdomą darbą pradėjo beveik 900 asmenų daugiau negu jį baigė. Nuo mėnesio pradžios iki gegužės 18 dienos priėmimų į darbą skaičius atleidimų skaičių viršijo daugiau nei 8 tūkst. asmenų. Ir nors gegužės 18 dieną stebėta, kad atleidimų skaičius keliais šimtais viršijo įdarbintuosius, tačiau šį mėnesį tai tik ketvirtoji diena, kai yra matoma daugiau atleidimų negu įdarbinimų“, – trečiadienį sakė L. Savickas.

Anot Vyriausybės atstovo, gegužes 6-12 dienomis naujų darbo skelbimų skaičius, palyginti su savaite prieš tai, išaugo 25 proc.

„Ypatingai sparčiai skelbimų pagausėjo didmeninės ir mažmeninės prekybos srityse, variklių, transporto priemonių ir motociklų remonto srityje bei statybose“, – teigė jis.

Registruotas nedarbas gegužės 18 dieną padidėjo 0,2 proc. punkto ir siekė 11,6 proc.

„Gegužės 19 dieną sumažėjo (bedarbių – ELTA) 0,1 proc. punktu ir tai yra iš tikrųjų matoma kaip įprasta tendencija, kad bedarbių skaičius išauga pirmadieniais, o kitomis savaitės dienomis sumažėja. Tačiau tai, ką matome pastarąsias kelias savaites, stabiliai laikomasi ties 11,5 proc.“, – sakė L. Savickas.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

T

Apie ką šis našlaitis kalba?

siaubas

tai visa šita koronoisterija buvo tik dėl legalaus milijardų ištaškymo ???????

pažangiai

Smauko.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS